RSS Feed

Neurodydaktyka

22 listopada 2014 by gredeccywp.pl

foto znalezione na wysokieobcasy.pl

Pragnę wszystkich Państwa zachęcić do zapoznania się z całkowicie nowym spojrzeniem na edukację. Kiedy na szkoleniu moderatorów Szkoły z Klasą dowiedziałem się co nie co o neurodydaktyce, postanowiłem zainteresować się tym jak uczyć aby nauczyć. Zawsze to pytanie spędzało mi sen z powiek. Kiedy 26 lat temu rozpoczynałem pracę w szkole , już po miesiącu w mojej głowie pojawiło się to pytanie. Starałem się zrozumieć dlaczego moi uczniowie z klasy VII tak słabo napisali sprawdzian. Po rozmowie z koleżanką oraz przemyśleniach zdałem sobie sprawę , że to nie oni się nie nauczyli ale ja nie potrafiłem ich nauczyć.

Teraz gdy najnowsze badania naukowe pozwalają nam poznać te pokłady naszego mózgu , które odpowiadają za uczenie się możemy bardzo dużo zmienić w naszych szkołach. Dlatego gorąco zachęcam do wysłuchania kilku wykładów , do których linki będę zamieszczał na blogu co jakiś czas.

YouTube Preview Image

Neurodydaktyka – wybrane aspekty praktyczne wygłoszony przez dr Marka Kaczmarzyka z Uniwersytetu Śląskiego w czasie Letniej Akademii Szkolnego organizatora Rozwoju Edukacji (29 czerwca – 4 sierpnia 2014, Ruciane Nida)


2 komentarzy »

  1. j.waszkowskagmail.com pisze:

    Najważniejsze dla mnie stwierdzenie dra Kaczmarzyka: „Dorośli są po to, by pomóc przetrwać nastolatkom okres dojrzewania.” :)
    Zapraszamy do poczytania o naszych inicjatywach na http://blogiceo.nq.pl/taktika/

  2. dziewczyny1h pisze:

    Bardzo ciekawy wpis :) /Natalia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge