RSS Feed

Odkrywcy wiedzy z IV b i Cudaki z I c kodują!

29 listopada 2014 by gredeccywp.pl

image (79)

To była niezwykła i baaaardzo długa noc. Wieczorem w dniu 14 listopada Odkrywcy wiedzy z IVb i nasze Cudaki z klasy Ic spotkali się w szkole, aby rozpocząć ich pierwszy Nocny Maraton Kodowania. Na początek pojawił się niezwykły gość Dyrektor Gimnazjum nr 3 w Olsztynie, który opowiedział nam o wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w  szkole. Mogliśmy również obejrzeć filmiki pokazujące  nowoczesne gimnazjum, w którym uczniowie na co dzień mają wiele możliwości do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Ten wieczór sprzyjał też rozwijaniu naszych pasji związanych z odkrywaniem programu Scratch. Tuż po spotkaniu z naszym gościem, odbył się specjalny wywiad dla lokalnej telewizji. O niezwykłych możliwościach programu Scratch opowiedzieli uczniowie z klasy 1c: Martyna i Mateusz, zaś z klasy 4b: Małgosia i Dominik.

Pokolenie programistów z wejherowskiej SP11

Po krótkiej przerwie podczas, której  uczniowie świętowali urodziny Julii, przystąpiliśmy do kodowania.  Cały zespół uczniów został podzielony na 3 grupy. Pierwszaczkami zajął się pan Stefan Mazur, nasz szkolny informatyk, grupę pierwszą Bystrzaków do pracowni zaprosiła pani Weronika, zaś grupą drugą Bystrzaków zajął się Pan Dyrektor Andrzej Gredecki. Każdy zespół miał do wykonania zupełnie inne zadania. Najmłodsi czyli Cudaki kodowały w programie Daisy the Dino, zaś czwartoklasiści rozpracowywali  Scratcha. Tym razem były to gry matematyczne, które stworzyli dla pierwszaków. Umiejętności matematycznych nigdy nie za wiele!!! Stworzone gry udostępnili Cudakom, aby mogli doskonalić umiejętność dodawania. Druga grupa Bystrzaków uczyła się dodawania tła, zmieniania duszka, dołączania muzyki. Jak się okazało, to po zajęciach potrafili już  też narysować proste figury geometryczne. Oznacza to, że Pan Dyrektor ostro zapędził Bystrzaków do pracy.
Niestety, ale przyszedł też czas na odpoczynek i tak oto w dniu 15 listopada musieliśmy zakończyć prace związane z kodowaniem. Trzeba jednak przyznać, że tej nocy nikt z nas nie myślał o spaniu:).

 


2 komentarzy »

  1. gimnazjakop.pl pisze:

    Nadzwyczajny pomysł ;) Ja mam obawy związane z nocnym pobytem uczniów w szkole. Może dlatego, że to gimnazjum ? Nie wiem też, co na ten temat powiedziałaby pani dyrektor :)
    http://blogiceo.nq.pl/dzienniczek/

  2. Noc w szkole, właśnie to przed nami Na podsumowanie Tygodnia Czytania organizujemy Spotkanie z wróżką Poczytuszką, oczywiście w nocy. Mamy już komplet uczniów. Nasz pomysł bardzo spodobał się uczniom. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy przygodę z kodowaniem. Mam nadzieję, że pojawią się u nas mistrzowie :)
    Aneta Zawistowska ostatnio opublikował…Mikołajki już tuż, tuż…My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge