RSS Feed

Czytelnia

22 grudnia 2014 by weroonikaaa

Nadszedł czas przerwy świątecznej, ale tak jak napisałam w wiadomości do rodziców, wierzę, że nie jest to czas przerwy w odkrywaniu pasji i zainteresowań naszych uczniów. W trwającym ostatnio w naszej szkole Tygodniu Czytania wszyscy zastanawialiśmy się, w jaki sposób zachęcić dzieci, ale też i dorosłych, do tego, aby czytali. Co prawda tydzień czytania dobiegł już końca, ale pozostał jego efekt, który chyba cieszy najbardziej. Wraz z moimi pierwszaczkami nie skończyliśmy naszych codziennych rytuałów słuchania audiobooków. Rodzice moich uczniów poprosili także o dodatkowe teksty do czytania dla dzieci oraz propozycje literatury, po którą warto byłoby sięgnąć. W odpowiedzi na Ich sugestie wskazuję stronę, na którą warto zaglądać, by posłuchać udostępnionych audiobooków, czy też skorzystać ze spisu polecanej literatury dla dzieci.

Kliknij w obrazek

Kliknij w obrazek

Chciałabym, aby na blogu było też miejsce dla moich uczniów i tym miejscem będzie właśnie czytelnia. W specjalnej zakładce będę umieszczała teksty do czytania, z których będą mogli korzystać moi uczniowie. Poziom umiejętności czytania pierwszaków jest bardzo różny, ale wierzę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wierzę, że do akcji włączą się także rodzice i będą czytali ze swoimi dziećmi „na raty”, czyli na zmianę. Do każdego tekstu dołączać będę interaktywne ćwiczenia. Na początek pierwszy fragment tekstu pt.”Zakopane” z Elementarza A. Pelc i M. Skoczylas.

A. Pelc, M. Skoczylas; Elementarz- "Zakopane" cz. 1

A. Pelc, M. Skoczylas; Elementarz- „Zakopane” cz. 1

Zapraszam do ćwiczeń.

Kliknij w obrazek i sprawdź, co zapamiętałeś.

Kliknij w obrazek i sprawdź, co zapamiętałeś.

I jeszcze puzzle. Czas start!

Kliknij w obrazek i ułóż puzzle.

Kliknij w obrazek i ułóż puzzle.


5 komentarzy »

 1. gimnazjakop.pl pisze:

  Bardzo mi się podobają zaproponowane ćwiczenia :)
  My teraz pracujemy nad zadaniami związanymi z konkursem- przemoc, agresja w Internecie. Stad u nas takich wpisów nie znajdziecie. Zachęcamy do rozwiązania krzyżówki :)
  http://blogiceo.nq.pl/dzienniczek/

 2. Bardzo podoba mi się Twój pomysł. Czytanie „na raty” dla maluchów – super. Do tego zadanie i puzzle. Pozwolisz, że wykorzystam Twój pomysł. W klasach IV – VI ciągle trzeba pracować nad czytaniem ze zrozumieniem. Twój pomysł nam w tym pomoże :)
  Aneta Zawistowska ostatnio opublikował…Warto przeczytać i obejrzeć!My Profile

 3. monikakubica pisze:

  Wierzę Weroniko, że taka akcja przyniesie niesamowite efekty, a wiem to z doświadczenia :) Bo sama moją młodszą córkę nauczyłam czytać w wieku 5 lat, a starsza córka Asia umiała wszystkie literki już w wieku 1,5 roku, więc wiem, że jest to możliwe! A miłość do książek nadal trwa, mimo takiej technologii, która nas otacza :) Zachęcaj więc rodziców cały czas, bo warto :) Pozdrawiam świątecznie :)
  monikakubica ostatnio opublikował…Co lata nad nami właśnie teraz?My Profile

 4. szkola2zero pisze:

  Weroniko, bardzo się cieszę, że udało się podtrzymać w uczniach i rodzicach chęć do czytania. Czytelnia jest wspaniałym pomysłem. Jetem pewna, że wiele osób skorzysta z przygotowanych przez Ciebie tekstów ćwiczeń. My na pewno będziemy promować ten pomysł!

  Pozdrawiam i życzę powodzenia!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0
  szkola2zero ostatnio opublikował…Akcja Odkrywamy: Czy wiesz, że…?My Profile

 5. stemaz pisze:

  Gratuluję wspaniałego pomysłu. Cieszę się, że wywołał ona tak duże zainteresowanie. Trafiłaś w dziesiątkę.
  Serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki
  Stefan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge