RSS Feed

Jak wyhodować kryształki soli?

15 stycznia 2015 by weroonikaaa

Jak wyhodować kryształki soli? Na to pytanie już każdy uczeń klasy 1c doskonale zna odpowiedź. Na ostatnich zajęciach, dzieci samodzielnie eksperymentowały. Z drucików kreatywnych każdy uformował dowolny kształt, a nastepnie przystąpiliśmy do wykonywania eksperymentu w wyniku, którego doszło do krystalizacji. Już kolejnego dnia dzieci mogły podziwiać przepiękne kryształki. Niektóre okazy były wyjątkowo duże. Przepiękne kolory uzyskaliśmy dzięki dodanym barwnikom spożywczym.

YouTube Preview Image

2 komentarzy »

 1. stemaz pisze:

  No to muszę się do Was wybrać. Mam nadzieję, sądząc po pięknych fotkach, dużo nowego dowiedzieć się o hodowli kryształków.
  Serdecznie Was pozdrawiam oraz Waszą Panią.
  stemaz ostatnio opublikował…Witam w nowej edycji 2014/2015My Profile

 2. elacieminska pisze:

  Moniko, „wpadłam” na Twój komentarz na blogu Moniki Kubicy (piękne mandale :) ) i proszę – u Ciebie jak zwykle fantastyczne zajęcia! Kupuję pomysł i zapraszam pierwszaki do biblioteki (przy okazji pooglądamy książki o kryształach)… Mam nadzieję, że od lutego będę miała więcej czasu na odwiedzanie blogów. Bardzo mi tego brakuje. Pozdrawiam i dziękuję za inspirację :)
  elacieminska ostatnio opublikował…Tydzień odkrywania – Środa – podróż do czasów, „Gdy kamienie były żywe”My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge