RSS Feed

Odkrywanie przez działanie

18 stycznia 2015 by weroonikaaa

Tydzień odkrywania minął… W ramach tej akcji przeprowadziliśmy wiele fantastycznych i odkrywczych działań, których twórcami byli przede wszystkim uczniowie. Mogli samodzielnie działać, co cieszyło ich najbardziej. Każdego dnia od razu po wejściu do klasy dzieci prześcigały się w tym, kto będzie pierwszy i umieści na tablicy informację z celem zajęć – Odkrywamy. Od pierwszej godziny lekcyjnej wciąż słyszałam pytanie: Kiedy bedziemy wykonywać doświadczenie? Pytanie, to potrafiły zadać kilkanaście razy w ciągu jednego dnia mimo, iż dokładnie znały plan działań na dany dany dzień. Zamiast wyciągać na stoliki podręcznik i zeszyty od razu przygotowywały niezbędne rzeczy, które przyniosły do wykonania do ekpserymentów. Niekiedy trudno było je nawet wyciszyć. Z ochotą rozmawiały i samodzielnie wysnuwały wnioski zanim jeszcze zaczęliśmy eksperymentować.

Ten Tydzień był wyjątkowo odkrywczy nie tylko dla moich uczniów. Ja również po raz kolejny odkryłam jak ciekawi świata są moi pierwszoklasiści. Ile mają w sobie energii, aktywności i zaangażowania. Jak bardzo chcą działać, samodzielnie tworzyć i doświadczać.
Zapewniam, że kolejne takie akcje będziemy częściej powtarzać.


Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge