RSS Feed

W świecie lektur

17 lutego 2015 by weroonikaaa

„Nasza mama czarodziejka” Joanny Papuzińskiej, to książka, którą ostatnio pochłonięci są uczniowie klasy pierwszej. Jestem z nich dumna, że razem z rodzicami przeczytali kolejne części opowiadań. Dzięki temu teraz z wypiekami na twarzy mogą opowiadać historie, które najbardziej im sie spodoabały. A co na lekcji? Dużo się działo. Uczymy się układać wydarzenia opowiadania we właściwej kolejności, to pozwoli nam lepiej rozumieć i zapamiętywać książki. Zadaniem uczniów było odczytanie zdań na karcie pracy i ponumerowanie ich zgodnie z kolejnością wydarzeń. Aby uatrakcyjnić czytanie wykorzytsaliśmy aplikację kodów QR. Dzieci musiały odkodować zaszyfrowane tytuły opowiadań i wybrać odpowiedni, pasujący do planu wydarzeń. Ćwiczenie wszystkim bardzo się podobało, ale najbardziej cieszy mnie to, że podczas tej zabawy znowu doskonaliliśmy czytanie. Każdy samodzielnie przeczytał kilka zdań :)

A co działo sie po wykananym zadaniu… Proszę Pani, a na moim ołówku jest też kod, czy moge go odkodować? A czy ja mogę odkodować kod z butelki po soku? I w ten oto sposób przejrzeliśmy i poczytaliśmy informacje znajdujące się na odczytanych stronach www.

fot. W. Adamska

fot. W. Adamska

Na zakończenie zajęć był też czas na wykonanie ilustracji.

014

015

011

Jutro na zajęciach komputerowych wykorzystamy opracowane plany wydarzeń i stworzymy animacje do naszych ulubionych opowiadań.


2 komentarzy »

  1. monikakubica pisze:

    Mali odkrywcy ;)
    monikakubica ostatnio opublikował…Czy wiesz, że…My Profile

  2. Dzieci w każdym wieku uwielbiają szyfry.Widać, ze dobrze się bawili.
    Teresa Bobowska ostatnio opublikował…Ojczysty – dodaj do ulubionychMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge