RSS Feed

Rodzice z Klasą

1 kwietnia 2015 by weroonikaaa

Jaka jest rola rodziców w dzisiejszej szkole? Uważam, że nieoceniona. Szkoła i rodzina są dwoma uzupełniającymi się środowiskami wychowawczymi. Rodzice powinni być dla nas partnerami do współpracy, którzy razem z nauczycielami, wychowacami klas podejmują działania zmierzające do lepszego i pełniejszego rozwoju ich dzieci. Taka współpraca ma znaczący wpływ na postępy w nauce i prawidłowe funkcjonowanie ucznia. Nauczyciele i rodzice mają wspólny cel – dobro dziecka. Wydaje się więc, że ta współpraca powinna przebiegać harmonijnie i bez zarzutów. Ale czy tak jest? Niestety, tak naprawdę w dzisiejszych czasach kontakt szkoły i rodzców ogranicza się z reguły jedynie do zebrań.
Ja mam to szczęście, że rodzice moich uczniów aktywnie włączyli się w proces edukacyjny i wychowawczy swoich dzieci. Współpraca na linii rodzice -szkoła opiera się na partnerstwie dzięki temu wiele działań planujemy wspólnie z uwagi na potrzeby uczniów. Rodzice moich uczniów to Rodzice z Klasą. Na ostatnich zajęciach komputerowych zasiedli oni w ławkach wspólnie ze swoimi dziećmi i razem tworzyli kartki wielkanocne w programie Scratch. Zapewniam, że był to czas intensywnej pracy, ale i zabawy. Czas, który rodzice mogli spędzić ze swoimi dziećmi w nieco inny, ale jakże wartościowy sposób.


4 komentarzy »

 1. Obejrzałam, posłuchałam i nastroiłam się wiosennie i świątecznie, dziękuję. Pozdrawiam serdecznie!
  joanna kraszkiewicz ostatnio opublikował…Pomysły na konkursMy Profile

 2. Mariola pisze:

  Pomysł na wspólną pracę rodziców i dzieci bardzo fajny.Oby takich działań było jak najwięcej w naszych szkołach, ale przede wszystkim w domach naszych uczniów. Niech wspólne działania staną się codziennością!
  Życzę zdrowych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy!
  Pozdrawiam Mariola:) :)

 3. Świetny pomysł i bardzo pomysłowe kartki świąteczne!
  Aneta Zawistowska ostatnio opublikował…Pisanki, pisanki jajka malowane!My Profile

 4. MJ pisze:

  Łał! Bardzo optymistycznie nastrajasz takimi wiadomościami. Scratchowe karteczki są świetne :)
  Zapraszam na małą wirtualną wycieczkę w ramach nieco innej współpracy, równie harmonijnej :)
  https://blogiceo.nq.pl/kwadrans/2015/04/03/alfabet-etwinning-cz/
  Wesołych Świąt i wspaniałych upominków od Zajączka Wam życzymy
  Małgosia Janik i grupa z KW@DRANSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge