RSS Feed

Czas powrócić na blog!

29 czerwca 2018 by gredeccywp.pl

Serdecznie witam po 3 letniej przerwie. W moim otoczeniu wiele się zmieniło. Nie jestem już pracownikiem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wejherowie.  Doczekaliśmy się kolejnej zmiany w systemie oświaty w Polsce. Likwidacja gimnazjów i powrót do ośmioletnich szkół podstawowych stały się nowym wyzwaniem dla całej rzeszy dyrektorów, nauczycieli a także rodziców. Nie wolno również zapominać o rzeszy działaczy samorządowych, na których barki spadł ciężar wprowadzenia zmian. Kiedy piszę ten tekst jesteśmy po pierwszym roku reformy. Oczywiście jest wdrażana zgodnie z planem MEN. Pomimo wielu protestów różnych środowisk gimnazja zakończą swój żywot z końcem roku szkolnego 2018/2019.

Wszystkie zmiany wprowadzane w edukacji powinny mieć na uwadze przede wszystkim dobro dzieci. Każda wykonywana przez nas czynność winna być nakierowana na rozwój dziecka. Również moja działalność zawodowa skierowana była przez wiele lat na rozwój Szkoły Podstawowej Nr 11 w Wejherowie i II Liceum Ogólnokształcącego. Obecnie , po bardzo inspirującej i obfitującej w wiele doświadczeń półtorarocznej pracy nauczyciela w Szkoła Ekonomiczno – Handlowych im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku, zostałem dyrektorem szkoły niepublicznej.

Prywatna Szkoła Podstawowa „Naja Szkòła” w Wejherowie to obecnie mój zawodowy dom. Postanowiłem poprowadzić tego bloga dalej by „czytać , odkrywać i inspirować swoich uczniów. Cieszę się, że będę mógł realizować ambitne plany organu prowadzącego ( pana Artura Jabłońskiego) i być przydatnym ogniwem w tworzeniu i rozwoju dwujęzycznej szkoły z językiem regionalnym – językiem kaszubskim, jako drugim językiem nauczania.

Nastał czas wakacji. W tym okresie pragnę pisać o planach i zamiarach oraz o przemyśleniach edukacyjnych. Wierzę, że uda mi się Państwa zainteresować na nowo moim blogiem. Serdecznie pozdrawiam .

Andrzej Gredecki


Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge