RSS Feed

Czytamy ,odkrywamy i inspirujemy

Dzień mija za dniem. Piątek , sobota , niedziela i TYDZIEŃ CZYTANIA ! Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły, i tych dużych i tych małych, do wspólnego czytania. Już w poniedziałek wspólnie z Odkrywcami wiedzy rozpoczynamy o 7.30 rano czytanie lektury szkolnej . Potem chcemy odwiedzić Bibliotekę Miejską , Filharmonię Kaszubską , Urząd Miasta ,Wejherowa zaprzyjaźnione szkoły i zachęcać wszystkich do czytania. Trudny tydzień przed nami.  Ale już wszyscy cieszymy się na to nasze wielkie wspólne czytanie.

Przytaczając za Wikipedią „  Książkadokument piśmienniczy, zapis myśli ludzkiej, raczej obszerny, w postaci publikacji wielostronicowej o określonej liczbie stron, o charakterze trwałym. Dzisiejsza postać książki wywodzi się od kodeksu, czyli kartek połączonych grzbietem, które wraz z upowszechnieniem pergaminu zastąpiły poprzednią formę dokumentu piśmienniczego, czyli zwój.  ( za http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%85%C5%BCka odczytanym w dniu 05.12.2014 godz. 19.30)

CZYTAJ Z NAMI ZAPRASZAMYCZYTELNIA

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge