RSS Feed

Czytanie to przyjemność

Czytanie i pisanie to podstawowe umiejętności nabywane przez dziecko w edukacji wczesnoszkolnej. Zarówno wśród dzieci sześcioletnich jak i siedmioletnich, które przyszły w tym roku do klasy pierwszej jest spora grupa, która potrafi czytać. Jednak nie zawsze czytanie kojarzy im się z przyjemnością. Ten fakt z pewnością za jakiś czas będzie miał wpływ na to, czy dzieci samodzielnie będą siegały po książki. Ważne, aby dzieci dojrzały do tego, że warto czytać. Najlepszym sposobem, aby zachęcić dzieci do czytania jest przykład czytających rodziców, babci, dziadka czy też rodzeństwa. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym uwielbiają robić, to co dorośli. Chcą ich naśladować. A zatem, gdy będą obserwowały najbliższe im osoby z książką w ręku prawdopodobnie same po nią siegną, aby sprawdzić, co kryją w sobie poskładane z liter słowa.
Po raz kolejny zachęcam rodziców do wspólnego czytania z dzieckiem „na raty”, a także do zabawy słowami. Sprawmy, aby czas poświęcony na czytanie, kojarzył im się z przyjemnością.

Dla moich pierwszaków polecam bezpłatną aplikację: Sylaby – nauka czytania. Zawiera ona ćwiczenia zarówno dla uczniów rozpoczynających czytanie, a także dla tych, które czytają już płynnie. Dłuższe teksty do czytania opracowane są techniką sylabową. Na najbliższych zajęciach z Ipadami wykorzystam aplikację do ćwiczeń. Wierzę, że znajdą się w klasie tacy, którzy powiedzą, że w domu już sprawdzili jej działanie.

ap1

Zrzut ekranu- Sylaby, nauka czytania

Zrzut ekranu- Sylaby, nauka czytania

Zrzut ekranu- Sylaby, nauka czytania

Zrzut ekranu- Sylaby, nauka czytania

Zrzut ekranu - Sylaby, nauka czytania

Zrzut ekranu – Sylaby, nauka czytania

Zrzut ekranu - Sylaby, nauka czytania

Zrzut ekranu – Sylaby, nauka czytania

Zrzut ekranu-Sylaby, nauka czytania. Przykładowy fragment tekstu "Robo - kłopoty"

Zrzut ekranu-Sylaby, nauka czytania. Przykładowy fragment tekstu „Robo – kłopoty”

Zrzut ekranu - Sylaby, nauka czytania. Przykładowy fragment tekstu: "Ciekawski krecik"

Zrzut ekranu – Sylaby, nauka czytania. Przykładowy fragment tekstu: „Ciekawski krecik”

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge