„Mini Mistrzostwa Europy 2016”

W dniu 20.05.2016 r. rozpoczęliśmy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSO Nr 6 w Chełmie pod hasłem: „Mini Mistrzostwa Europy 2016”. Nie była to typowa lokalna akcja, gdyż duża liczba zgłoszonych zespołów nie pozwalała na rozegranie turnieju w krótkim czasie. W sumie rozegrano 42 spotkania. Dzięki jednak dobrze zaplanowanym meczom i współpracy z innymi nauczycielami rozgrywki odbywałaby się przy zapełnionych trybunach i głośnym dopingu swoich klas.  Do rozgrywek zgłosiło się 19 zespołów. W trakcie losowania przyporządkowano poszczególnych finalistów Mistrzostw Europy do danych drużyn.

turniejW fazie grupowej rozegrano 27 spotkań.Do dalszych rozgrywek awansowało 9 zespołów, które podzielone na 3 grupy rozegrały kolejne mecze. Zwycięscy utworzyli grupę mistrzowską. Turniej zakończył się 20 czerwca 2016 roku. Zwycięską drużyną turnieju została Hiszpania – 3f, drugie miejsce zajęła Francja – 3a, a trzecie miejsce Słowacja – 2f.

P1130223 Continue reading

„Rozruszaj rodziców”

W zadaniu drugim organizatorem jak i pomysłodawcą tej formy byli Piotr Jabłoński i Grzegorz Gaj oraz inni nauczycieli wychowania fizycznego. Celem było zachęcenie jak największej liczby osób dorosłych do aktywnego wypoczynku, a szczególnie rodziców naszych uczniów oraz społeczność lokalna naszego miasta. Podczas zadania skorzystaliśmy z pomocy pani dietetyk, która dzieliła się swoją wiedzą, udzielając profesjonalnych porad. Proponowane różnorodne formy, takie jak badminton, piłka siatkowa, płotki, talerzyki odbywały się na sali gimnastycznej, drabinkach, bieżni lekkoatletycznej, korcie do tenisa ziemnego, były też prowadzone zajęcia z aerobiku. „Dla każdego coś miłego”- dlatego zaproponowaliśmy także krótki rajd rowerowy. Postawione cele zostały zrealizowane, a odzew ze strony rodziców był zadowalający.

Prezentacja

WF z klasą – „Przewrót na WF-ie”

Dnia 29 stycznia 2016 r. zakończył się Turniej Piłki Nożnej w ramach programu „WF z klasą – Przewrót na WF-ie”. Rozgrywki odbywały się podczas długich przerw w okresie od 15.12.2015 r. do 29.01.2016 r. W turnieju brało udział 16 drużyn, mecze odbywały się systemem pucharowym, a poziom rozgrywek jak i kibicowanie stały na wysokim poziomie.
III miejsce zajęła drużyna III „f”
II miejsce zajęła drużyna II „a”
I miejsce zajęła drużyna II „f”

DSC07027 Continue reading

Ruch na świeżym powietrzu

W dniu 15 grudnia 2015 r. dziewczęta z oddziału Ie wzięły udział w lekcji wychowania fizycznego w Parku Miejskim. Zajęciom tym towarzyszyły różne atrakcje. Główną z nich było spotkanie z Panią Lidią, prowadzącą program „Skok na weekend” w TVN Meteo Active. W programie przedstawia się miasta, które warto odwiedzić. Dziewczęta z panią Martą Kornyluk wzięły udział w nagraniach telewizyjnych i tym sposobem promowały ruch na świeżym powietrzu. Dodatkowo uczennice spotkały się z instruktorami klubu Joy Fitness i poznały różne rodzaje aktywności na powietrzu. Zachęcamy do oglądania TVN Meteo Active, gdzie emitowany będzie program z uczniami ZSO nr 6 w roli głównej oraz do odwiedzania parku w celu treningu.

IMG_2564 Continue reading

„Ruch na przerwach”

15 grudnia 2015r. rozpoczęły się rozgrywki klasowe w halową piłkę nożną w ramach programu „WF z klasą” pod hasłem: „Ruch na lekcjach i aktywne przerwy”. Rozgrywki odbywają się zgodnie z przepisami PZPN. Koordynacją zadania pierwszego zajęli się Piotr Jabłoński i Grzegorz Gaj oraz inni nauczyciele wychowania fizycznego. Podjęta inicjatywa dotyczyła ruchu na lekcjach i aktywnych przerw, gdyż ta forma cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Dzięki uprzejmości nauczycieli w pierwszych klasach mogliśmy przeprowadzić kilku minutową gimnastykę. Przysporzyło to wiele radości i śmiechu uczestnikom. Turniej piłki nożnej systemem pucharowym został rozegrany podczas długich przerw, gdyż do tej konkurencji zgłosiło się 16 zespołów. Korzystaliśmy z dużej sali gimnastycznej, a rozgrywki toczyły się przy udziale kibiców. Celem była integracja klas oraz całej społeczności szkolnej. Ceremonia rozdania dyplomów została przeprowadzona przez Panią Dorotę Cieślik – Dyrektora ZSO nr 6 w Chełmie.

system_pucharowy_16_druzyn

Continue reading

12 listopada 2015 roku nasza szkoła zainaugurowała III edycję ogólnopolskiego programu „Wf z Klasą”. Pod hasłem „Przewrót na WFie”. Nasze zmagania rozpoczęliśmy jak zawsze, spotkaniem przy Sportowym Okrągłym Stole. Do udziału w debacie o wychowaniu fizycznym zaprosiliśmy klasy pierwsze. Otwarcia dokonał Pan Tomasz Turowski – Wicedyrektor ZSO nr 6. W pierwszej części zaprezentowano nasze dokonania naszego gimnazjum w poprzednich edycjach projektu „Wf z Klasą” (2013/2014 i 2014/2015). Następnie w formie luźnej rozmowy podjęto „temat białych koszulek”.

logowf

Continue reading