Debata.

Szkolna Debata odbyła się 8 grudnia 2011 roku. Powstał na niej Kodeks 2.0 stworzony przez uczniów i zaakceptowany przez Radę Pedagogiczną 9 grudnia 2011 roku. Koledzy i koleżanki wymyślili 14 punktów do których będziemy stosowac się przy projekcie ,,Szkoła z klasą 2.0″, a także po zakończeniu projektu.

KODEKS 2.0


  1. W naszej szkole w razie potrzeby uczniowie i rodzice kontaktują się z nauczycielem za pomocą drogi elektronicznej (poczta elektroniczna, sms, komunikatory).
  2. Uczniowie i nauczyciele korzystają z legalnego oprogramowania w celu przygotowania się do zajęć szkolnych.
  3. Uczniowie wykorzystują prezentacje multimedialne podczas lekcji.
  4. Internet bezprzewodowy (tzw. WiFi) nie jest wykorzystywany podczas sprawdzianów.
  5. Niedozwolone jest bezkrytyczne kopiowanie tekstu i zasobów sieci internetowej przez społeczność szkolną.
  6. Uczniowie sami lub z pomocą nauczyciela sprawdzają poprawność merytoryczną tekstów zamieszczanych w Internecie.
  7. Uczniowie i Nauczyciele szanują prawa autorskie innych użytkowników.
  8. Uczniowie i Nauczyciele nie umieszczają czyjegoś wizerunku w Internecie bez jego zgody.
  9. Uczniowie i Nauczyciele informacji potrzebnych do zajęć szkolnych szukają na stronach wiarygodnych.

10..Nauczyciele prowadzą dziennik elektroniczny, uczniowie uczą rodziców jego obsługi.

11.Telefony komórkowe uczniów i nauczycieli są wyciszone podczas trwania lekcji.

12..Uczniowie i nauczyciele nie podają swoich danych osobowych, na stronach nieszyfrowanych.

13..Uczniowie zapoznają rodziców i dziadków ze szkolną witryną w Internecie.

14..Uczniowie mają udostępnione komputery w czytelni multimedialnej podczas przerw i wolnych lekcji.

Bardzo przepraszam za długą nieobecność. Nadeszłą chwila, kiedy zakończył się pierwszy semestr i zaczęliśmy odliczanie do wakacji ; )

Dziś rozpatrzę temat jak wykorzystywany jest TIK (czyli technologia informacyjno – komunikacyjna [źródło:  http://blogiceo.nq.pl/szkolatik/2011/01/25/tik/ ;p ]). W naszej szkole nauczyciele bardzo często wykorzystują na lekcjach laptopy, projektory, rzutniki i co się z tym wiąże – ekrany bądź tablice multimedialne lub, jak kto woli, interaktywne, kamery, aparaty cyfrowe. Na początku była to dla nas nowość, lekcja z wykorzystaniem wymienionych sprzętów (oczywiście każda zajęcia inne niż informatyka) była świętem. Teraz jest to codziennością. Ale praca w tymi urządzeniami, w szczególności z tablicami interaktywnymi (szkoła posiada dwie) bardzo uczniom się podoba i ułatwia pracę na lekcji. Jest inaczej. Poza tym nauczyciele wykorzystują na lekcjach filmiki, fragmenty filmów lub prezentacje multimedialne. Często jest tak, że to uczniowie przygotowują filmik lub prezentację i pokazują całej klasie. My nie tylko mamy wszystkie takie urządzenia, ale przede wszystkim korzystamy  z nich na lekcjach.

Ciekawa sprawa jest też z kamerami. W szkole działa Szkolna Telewizja ZSOiE TV. Wzbudza ona duże zainteresowanie wśród młodzieży, nauczycieli, a także rodziców i sympatyków szkoły. Odcinki ukazują sie co miesiąc i pokazują ważne momenty z życia szkoły. Każdy odcinek cechuje indywidualność. W związku z tym więcej osób zaczęło interesować się filmem, a nawet myśleć o wstąpieniu do Szkoły Filmowej w Łodzi : ) W ramach zajęć lekcyjnych kręcimy czasami też filmiki. Są one na różne tematy. Postaram się poszukać jakiegoś i zamieścić, aby udowodnić :) Na dziś to wszystko :)
Pozdrawiam serdecznie.

Szkolenie z pierwszej pomocy.

W dniach 12-14 grudnia 2011 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy  w ramach projektu ,,Szkoła z klasą 2.0″. Szkolenie było tylko dla uczniów klas pierwszych, ponieważ starsi koledzy i koleżanki mają pierwszą pomoc w klasie drugiej na lekcjach PO.

Podczas szkolenia uczestnicy uczyli się rozpoznawać i oceniać sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu człowieka, prawidłowo powiadamiać służby ratunkowe oraz przyswajali sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia zapoczątkował wykład i pokaz czynności ratunkowych, po którym uczestnicy mieli okazję przećwiczyć na manekinach („fantomach”) technikę wykonania masażu serca i sztucznego oddychania. Szkolenie uświadomiło wszystkim, jak ważna jest umiejętnośc udzielenia pierwszej pomocy. Młodzież była bardzo zadowolona. Miła i zabawna atmosfera, która panowała na zajęciach była nie tylko zasługą pierwszoklasistów, ale przede wszystkim prowadzących – Promoteusza Frank i Patryka Rozmysa.
Chłopcy przygotowali cyk zajęć pod kierunkiem pani Renaty Tetery.

ZSOiE sport.

Wył.

Jak wspominałam działa już strona z osiągnięciami sportowymi uczniów ZSOiE (link: http://zsoiesport.blogspot.com). W listopadzie został ogłoszony plebiscyt na najpopularniejszych sportowców Top10 z naszej szkoły. Uczniowie mogą głosowac przez facebook’a.  Do plebiscytu zostało wytypowanych 15 osób:
id imię i nazwisko – dziedzina
1. Mateusz Kołodziej – biegi
2. Alicja Deroń – tenis stołowy
3. Jola Hypiak – biegi 400m
4. Adrian Teżyk – piłka nożna
5. Maciej Kowalczyk – piłka nożna / biegi
6. Tomasz Jeremicz – piłka nożna
7. Patryk Puchalski – siatkówka
8. Adrian Iwaniuk – kosz
9. Gracjan Cichocki – biegi / piłka nożna
10. Małgorzata Matuszek – tenis
11. Michał Kawalir – taniec
12. Jakub Waszak – siatka
13. Ela Zagrajczuk – siatka
14. Katarzyna Stackiewicz – siatka
15. Kamil Kuźmiński – piłka nożna

LINKI DO GŁOSOWANIA**
https://www.facebook.com/questions/273595686020219/?qa_ref=qd
https://www.facebook.com/questions/273596462686808/?qa_ref=qd
https://www.facebook.com/questions/273596972686757/?qa_ref=qd
Osoby dobierane były drogą losową.


Zapraszamy do głosowania! : )

Kto, co …

Oto  informacje co planuje jaki nauczyciel w ramach Szkoły z klasą 2.0. (przperaszam, że nie ma wszystkich informacji, ale zdradzę w sekrecie, że kręcimy teraz filmik i ciężko mi jest wszystko naraz ogarnąć : ) )
Pani Iza Pasicka – cykl zajęć terenowych powiązanych z kręceniem filmiku + lekcja przyrody.
Pani Anna Ćwik – cykl filmów ,,Matematyka w życiu codziennym”.
Pani Renata Tetera – filmik o pierwszej pomocy oraz blog prowadzony przez ucznia e schematami postępowania w przypadku pierwszej pomocy.
Pani Kasia Kuźmiak – cykl zajęć z internetem i prezentacjami multimedialnymi.
Pan Leszek Banaś – strona o sporcie w naszej szkole i gazetka.W szkole pojawiły się już ogłoszenia informujące o stronie ze sportem więc zapraszamy:
http://zsoiesport.blogspot.com/

Wszystko przed nami, czyli …

Wył.

… co nauczyciele mają w planach w związku z projektem Szkoła z Klasą 2.0.

Zostaliście wprowadzeni w atmosferę naszej szkoły poprzednimi wpisami. O to właśnie nam chodziło, więc mogę przejść do tematu właściwego, czyli – PROJEKTU SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

Mamy już prawie połowę listopada i już zaczynamy działać aktywnie. Uczniowie tłumnie zgłaszają się do zajęć, które będą prowadzone w ramach właśnie tego projektu. Na blogu będą zamieszczane na bierząco informacje a także (w miarę moich możliwości) sprawozdania ze spotkań i potępy w pracy ; )

Poniżej zamieszczam listę nauczycieli, którzy biora udział w projekcie. W najbliższych dniach lista ta będzie z opisami: kto, co planuje.

Nauczyciele: mgr Izabela Pasicka, mgr Monika Przysmak mgr Anna Ćwik, mgr  inż Artur Rokicki, mgr Renata Tetera, mgr Leszek Banaś, mgr ks. Sławomir Szocik, mgr Monika Szombierska, mgr Katarzyna Kuźmiak, mgr Tomasz Gawron

Życie płynie … u nas też : )

Wył.

Nadrabiam zaległości i od razu mówię, że ja wpisuję swoje posty na różowo, Dawid na niebiesko.

Tak więc od Sejmiku nic szczególnego się nie dzieje. Życie jak co dzień – czyli tak naprawdę trochę nauki z domieszką śmiechu: ) Nowa Szkolna Rada Młodzieży zaczyna już działać. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Dzisiaj – 4.11.11 – klasa 4i pisała egzamin zawodowy próbny. Z ciekawością czekamy na wyniki:)

Oprócz tego klasa IIa, IId i IIIi mają dzisiaj półmetek. Zdjęcia będą do wglądu zapewne na facebooku, pod warunkiem, że macie kogoś z tych uczniów w znajomych;p

Tak więc, jak to mówią ,,Fortuna kołem się toczy” ja śmiało moge powiedzieć, że życie kołem się toczy. Niby dzień w dzień to samo – narzekają wszyscy. Jednak każdy dzień jest inny. Jak to powiedziała Wisława Szymborska: ,,Żaden dzień się nie powtórzy,/ Nie ma dwóch podobnych nocy,/ Dwóch jednakich pocałunków,/ Dwóch jednakich spojrzeń w oczy.”


Poniżej zamieszczam zdjęcie NOWEJ SRM: )

Sejmik Sprawozdawczo-Wyborczy

Wył.

Dnia 27 października br.odbył się Sejmik, na którym została wybrana nowa Szkolna Rada Młodzieży. Kandydaci przedstawili swój program, po czym nastąpiło głosowanie. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco :                                                                                                      

Przewodnicząca SRM -Inez Grzegorczyk, kl. Ia
Z-ca Przewodniczącego – Prometeusz Frank, kl. II TI
Skarbnik – Katarzyna Nowak, kl. In
Sekretarz – Iga Konopacka, kl. IIa
Rzecznik Praw Ucznia w osobie Ucznia – Justyna Wójcik, kl. IIa
Członkowie:
Oskar Pujszo, kl. II TI
Patryk Rozmys, kl. I T
Kamila Gurbin, kl. IIb
Kacper Siemion, kl. Id
Natalia Grabowska, kl. Id
Rzecznik Praw Ucznia w osobie Nauczyciela – p. mgr Dagmara Kliczak-Sobańska

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2011\2012 !

65 lat ,,minęło jak jeden dzień…” ; )

Relacja troszkę opóźniona z różnych przyczyn, ale…

21 października odbyły się obchody jubileuszu 65 – lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych.  ,,Gwoli precyzji i historycznej ścisłości: 65 lat w lutym ukończyła najstarsza ze szkół w Zespole – mianowicie Liceum Ogólnokształcące.” [cytat z artykułu zamieszczonego na stronie: http://www.zsoie.lubsko.pl/ ].

W dniu obchodów, rano, nauczyciele i uczniowie spotkali się w szkole, gdzie wspólnie rozwiązywali quiz pt. „Co wiem o naszej Budzie?” Następnie odbyła się masz w Kościele pw. NNMP, po której goście, dyrekcja oraz uczniowie przemaszerowali ulicami miasta do sali ,,Barka”, gdzie odbyła się część artystyczna obchodów. Gospodarzem uroczystości była oczywiście nasza pani Dyrektor Gabriela Fiedler, która trzeci rok kieruje ZSOiE a wcześniej przez 10 lat była wicedyrektorem.  W ciepłych słowach powitała zaproszonych gości, a było ich naprawdę sporo: Lubuski Kurator Roman Sondej, starszy wizytator Terenowego Oddziału Kuratorium Oświaty w Żarach Elżbieta Durlik, wicestarosta Danuta Madej, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Leszek Mrożek, Burmistrz Miasta i Gminy Lubsko Bogdan Bakalarz, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z naszego miasta (niemal wszyscy to nasi absolwenci!) i powiatu żarskiego, redaktorzy prasy lokalnej. Oprócz tego na sali zasiedli przedstawiciele uczniów, rodziców, pracownicy i sympatycy szkoły.

Zgromadzeni wysłuchali historii naszej szkoły, oglądnęli prezentację multimedialną pt. ,,ZSOiE szkołą na miarę XXI wieku”. Tytuł ten został udowodniony w części artystycznej przygotowanej przez uczniów. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie; ) Ale, że założeniem blogów jest zapisanie opinii subiektywnych, więc pozwolę sobie stwierdzić, że najbardziej interesujący występ dali: klub OYAMA Karate, kabaret Kserokopiarkówka oraz grający na skrzypcach Damian Sawron a także  Michał Kawalir ze swoją partnerką, którzy tańczyli.  Na koniec Martyna Urban odśpiewała piosenkę ,,Nasza Buda” – nieoficjalny hymn szkoły.  Do Martyny ,,spontanicznie przyłączyła się cała widownia i wszyscy występujący wcześniej artyści.”

Kto chce przeczytać dokładną relację, która wyszła spod pióra pani Grażyny Zienkiewicz zapraszany na stronę www.zsoie.lubsko.pl

:)

Na początku był chaos…

Na początku września była właśnie chaos ;p, ale szybko się to unormowało.  Nasi koledzy z klas pierwszych zrozumieli istotę chodzenia do Liceum i po oficjalnych otrzęsinach przyjęliśmy ich do braci szkolnej.

Później dowiedzeliśmy się [my - uczniowie] o szkole z klasą 2.0 i prowadzeniu szkolnego bloga. Pomyśleliśmy, że warto…

css.php