16 lutego br. w Zespole Szkół w Ozimku pojawiła się wielka postać posągowego rycerza trzymającego w dłoniach długi miecz skierowany ostrzem do dołu. Mieniąc się kolorami złota, dumnie informował o zbliżającym się rozdaniu najsłynniejszej statuetki świata – Oscara, a tym samym o rozpoczęciu w naszej szkole Dni Oscarowych, które przygotowali uczestnicy kółka filmowego „Się kręci!” działającego w naszej szkole.

 

W ciągu kilku dni mieliśmy wiele okazji do zapoznania się z informacjami na temat aktorów światowego formatu oraz samych Oscarów. Uczniowie w ramach zajęć projektowych przygotowywali tematyczne gazetki ścienne, które uatrakcyjniają odtąd mury naszej szkoły. Nasi „filmowcy” przedstawili produkcje nominowane do nagrody w kategorii „Najlepszy film roku” oraz przeprowadzili głosowanie „Wytypuj zwycięzcę”, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem wszystkich! Na specjalnym czerwonym dywanie pojawiły się ikony kina – Marylin Monroe, Charlie Chaplin oraz Chucka Norris, z którymi dla wszystkich chętnych odbyła się s

esja fotograficzna. Dzięki temu każdy mógł się poczuć zjawiskowo niczym w świetle fleszy. Na zakończenie tego pełnego wrażeń tygodnia wzięliśmy udział w projekcji filmu „Grand Budapest Hotel”, podczas której przekonaliśmy się, że humor niejedno ma imię…

 

„Czego nie widać”? Już do zobaczenia!

Stało się! Pierwszy film za nami!

W piątek, 7 listopada, odbył się pierwszy, przedpremierowy pokaz filmu pt. „Czego nie widać”. W specjalnym pokazie wzięli udział aktorzy, uczestnicy Kółka oraz kilkoro zaciekawionych uczniów. Jakie były Wasze reakcje? Wasze opinie? Wasze wrażenia? Co byście zmienili następnym razem, a z czego jesteście szczególnie dumni?

Oficjalna premiera filmu dla uczniów ZS odbędzie się podczas wieczoru filmowego już za 2 tygodnie :) )

 

 

„Chcę żyć bezpiecznie”, więc kręcę film!

Ubiegły tydzień był dla wszystkich uczestników Kółka bardzo aktywny. Tworzyliśmy nasz pierwszy wspólny film, który weźmie udział w Konkursie Małych Form teatralnych i Filmowych organizowanych przez Wojewódzką Komendę Policji w Opolu…

Emocji przy tym było bez liku, natomiast na efekt tych prac przyjdzie nam jeszcze chwilkę poczekać (montaż wciąż trwa). Za niedługo pojawi się także „Making off”, czyli nasza produkcja „od kuchni”.  :)

 

„Męska sprawa” – czy faktycznie tylko męska?

Niedawno obejrzeliśmy wspólnie etiudę filmową pt. „Męska sprawa” w reż. Sławomira Fabickiego.

Historia trzynastoletniego Bartka pokazała nam, ile bólu – fizycznego oraz emocjonalnego – może kryć się w ciele nastolatka. Bolesne przeżycia Bartek znosi jednak z prawdziwie męską godnością, co podkreśla tytuł 30-minutowej opowieści. Dusząc w sobie lęki, cierpienia i poczucie beznadziejności, Bartek ucieka w świat, gdzie nie ma ludzi budzących w nim złe emocje – do schroniska dla psów. Tam zaprzyjaźnia się z psem, którym nikt inny się nie przejmuje. Właśnie to sprawia, że Bartek odnajduje w nim cząstkę siebie, opiekuje się swoim podopiecznym i przy nim jedynie pokazuje, że oprócz „męskiej dumy” posiada także ludzkie, zranione uczucia.

Czy i wokół nas znajduje się ktoś, kto przeżywa własną tragedię? Czy słowa „ja nie wiedziałem” (niczym trener Bartka) usprawiedliwia znieczulicę?

Odpowiedzi na te pytania przydadzą nam się podczas kręcenia własnej etiudy – tym razem konkursowej, o czym już wkrótce! :)

Miłego tygodnia!

 

P.S. Etiuda filmowa to krótki film realizowany w celu doskonalenia warsztatu twórczego, czyli taka wprawka, ćwiczenie przyszłych filmowców :)