Zumba – taniec, luz i spalanie kalorii

IMG_0038 IMG_0043 IMG_0052 IMG_0057 IMG_0067 IMG_0069W ostatni piątek listopada uczennice  klasy 3 TH pod opieką Pani Dobrawy Smejdy  uczestniczyły w zajęciach Zumby w klubie Fanti fittnes.  Zumba to fitness dobry dla każdego. Taniec, luz i spalanie kalorii, że aż dymi. Porywająca, latynoska muzyka sprawia, że nikt nie czuje, że zumba wyciska z niego ostatnie poty. Zumba to taneczny trening aerobowy, łączący aerobik z krokami latynoskich tańców, czasem także z ćwiczeniami siłowymi. Kroki i układy zumby są niezbyt skomplikowane i łatwe do zapamiętania, w salach do ćwiczeń nie ma luster, żeby się nie stresować tanecznymi niedostatkami. Bo zajęcia zumby mają być przede wszystkim przyjemne. Są formą treningu aerobowego czyli tego najefektywniej spalającego kalorie i wzmacniającego serce oraz interwałowego – bo odbywają się w zmiennym tempie. Ponoć zumbę wymyślił przypadkiem kolumbijski tancerz, choreograf i instruktor fitness Alberto „Beto” Perez. Zapomniał kasety z muzyką do aerobiku i improwizował zajęcia przy akompaniamencie latynoskich rytmów, których nagrania akurat miał pod ręką. Zajęcia tak się spodobały, że zaczął je prowadzić systematycznie. Zajecia prowadziła instruktor Pani Katarzyna Tomczak .

One comment

 1. Edyta pisze:

  Widzę, że Zumba króluje w Waszej szkole. Świetnie, że uczennice miały możliwość uczestniczenia w takiej formie zajęć – oprócz spalania kalorii i dobrej zabawy poprawiają również koordynację ruchową :)

  Czy zajęcia dodatkowe z Zumby to jeden z postulatów który zgłąszali uczniowie podczas SOSu? Czekam na Wasz wpis o debacie, koniecznie go uzupełnijcie.

  Pozdrawiam,
  Edyta
  WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge
css.php