Zwiastun Naszego filmu:)

YouTube Preview Image

Nagrywanie Materiału Promującego Szprotawę i jej historię :)

14.04.2012  miało miejsce ciekawe i bardzo interesujące zdarzenie, mianowicie poszliśmy w miasto by nakręcić najciekawsze miejsca i zabytki Szprotawy oraz by w obecnie montowanym filmiku przybliżyć historię naszego miasta. Nagrywanie zajęło nam kilka godzin lecz była to bardzo przyjemna i emocjonująca praca teraz pozostaje poczekać na jej efekty :)

Stworzenie strony internetowej

9.12.11 ruszyła strona internetowa naszej grupy, która ma pokazać efekty naszej pracy oraz będzie uzupełnieniem filmu i bloga. Dla zainteresowanych zamieszczam link do witryny http://kuwolnejpolsce.manifo.com/  Miłego Surfowania :)

Kelejne spotkania i zgłębianie historii „Solidarności”

Kolejne spotkanie zaplanowano na 8 grudnia jednak nie doszło ono do skutku dlatego że pan Krzysztof musiał pilnie wyjechać do Anglii więc termin spotkania został przesunięty na 15 stycznia.

 

Spotkanie w dniu 15 stycznia było bardzo interesujące i ekscytujące gdyż zapoznało nas bliżej z historią życia w Polsce Ludowej oraz z pierwszymi objawami buntu, opowieść zafascynowała nas tak bardzo że wręcz nie mogliśmy się doczekać kolejnego spotkania i jej dalszego ciągu, los nie był dla nas jednak łaskawy spotkanie zaplanowane na 7 lutego nie mogło dojść do skutku ponieważ w naszej szkole wydarzyła się awaria ogrzewania i zajęcia zostały zawieszone, a spotkanie przeniesione na 5 marca,  spotkanie to było najlepsze ze wszystkich dlatego że poznaliśmy dokładnie historię powstania i działalności NSZZ „Solidarność” w naszym rejonie, wszystko uwieczniliśmy na kilku długich filmach.

20 marca spotkaliśmy się w naszym gronie po to by przejrzeć nagrania i podzielić obowiązki i zajęcia które mamy wykonać. Kolejne takie spotkania odbyły się 29 marca i 3 kwietnia.

Decyzja o wyborze świadka, pierwsze spotkanie z nim oraz towarzyszące mu problemy.

Po długich debatach w trakcie których podano kilku kandydatów, zdecydowaliśmy że naszym świadkiem będzie pan Krzysztof Burzyński założyciel NSZZ  „Solidarność” Rolników, pan Marcin podjął próbę umówienia się z nim na spotkanie które doszło do skutku 19 listopada spotkanie to było pierwszym z kilku zaplanowanych i było bardzo interesujące lecz skupiało się bardziej na poznaniu naszego świadka niż na właściwej historii. Dowiedzieliśmy się wiele o samym panu Krzysztofie oraz jego dzieciństwie, życiu rodzinnym i poglądach dotyczących systemu jakie miał w wieku kilkunastu lat. Nie obyło się oczywiście bez kilku problemów, pierwszym i najważniejszym z nich było zdobycie kamery która pozwoliła by nam na nakręcenie całego materiału, na szczęście udało nam się ją zdobyć w niecałe dwa dni, kolejną rzeczą którą trzeba było zdobyć był statyw na którym umieścimy kamerę, problem ten udało się rozwiązać bardzo szybko dzięki pomocy Damiana Karczewskiego, który wypożyczył nam własny statyw co spowodowało że spotkanie to mogło dojść do skutku oraz zaowocować nagraniem dobrego materiału filmowego.

Decyzja o udziale w projekcie.

Dziesiątego października 2011 roku pan Marcin poinformował nas o nowym projekcie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej mianowicie o projekcie „Opowiem ci o Wolnej Polsce” nie zastanawiając się długo, uznaliśmy że jego tematyka jest bardzo interesująca i zdecydowaliśmy że weźmiemy w nim udział. Pozostawało jeszcze wybrać osobę która opowie nam o życiu w tamtym okresie.

O Szprotawie i O nas Słów Kilka :)

Szprotawa, niewielkie miasto w województwie Lubuskim na terenie powiatu Żagańskiego, tu właśnie znajduje się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego skąd pochodzi nasza grupa, skład naszej grupy liczy siedem osób i wszyscy jesteśmy miłośnikami historii a naszym opiekunem jest Pan Marcin Zarzeczny.

Skład Grupy:

Marcin Zarzeczny-Opiekun Grupy

Łukasz-Operator Kamery

Michał-Montaż Filmów

Jakub-Webmaster

Kuba-Webmaster

Mateusz-Blogger

Konrad-Scenarzysta

Sobiesław-Technik