29 maj 2012

1 Czerwca – Projekty

1 czerwca jest dniem szczególnie ważnym dla młodszych, mianowicie jest to dzień dziecka. W naszej szkole tradycyjnie jest to dzień sportu.  Lecz dzień 1 czerwca jest też dniem oficjalnego zaprezentowania przez naszych nauczycieli projektów odnoszących się do wykorzystywania TiK w szkole.  Przedstawią oni nowe pomysły, lub ulepszenia do aktualnych,  innowacyjnych pomysłów Szkoły 2.0.
Zaraz po omówieniu projektów, postaram się przedstawić wam jedną z prac.

22 maj 2012

Festiwal Szkoła z klasą 2.0 (22.03.2012)

Link do galerii zdjęć :

http://www.emeritum.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=187:20120322partnerzywnaucefestiwalforumnaukidniprzedsiiebiorczosci&catid=2:galerie&Itemid=3

Tradycyjnie, jak co roku od jedenastu lat, odbyło się w MERITUM Forum Nauki. Trzydniowe zmagania naukowe były skierowane nie tylko do uczniów Meritum, ale całej lokalnej społeczności. Pierwszy dzień Forum skupiony był wokół analizy tematu „Katastrofy. W świecie zagrożeń”. W tym dniu mogliśmy poznać wyposażenie i pracę jednostek ratowniczo – gaśniczych, z którymi zapoznali strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach  Śląskich.

Dzień Otwarty – Galeria

Witam
Po długiej nieobecności wstawiam odnośnik do galerii zdjęć, przedstawiających wykorzystywanie TIK nawet na dniach otwartych szkoły ;)
Zachęcam do oglądania ;)

 

http://emeritum.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=188:20120324dzienotwarty&catid=2:galerie&Itemid=3

08 mar 2012

Banner

Oto banner nawiązujący do projektu mojego autorstwa :)

 

27 lut 2012

Wreszczcie jest !

Dzisiaj  oficjalnie opublikowany został szkolny kodeks 2.0. : Czytaj dalszą część tego wpisu »

23 lut 2012

2 semestr – Plakaty

Po 2 tygodniowej przerwie czas na ciężką pracę. Aktualnie każdy z nas ma do zrobienia plakat promujący szkołę. Projekty były wykonywane na 2 godzinach lekcyjnych. A oto 1 z gotowych plakatów :

Ps. Kodeks w najbliższym czasie zostanie opublikowany, przepraszam za utrudnienia.

19 sty 2012

Tablice Multimedialne

W szkole posiadamy 2 tablice multimedialne. Jedna znajduje się w pracowni fizycznej, druga w matematycznej. Lekcje w tych salach są wyjątkowo interesujące. Uczniowie lepiej skupiają się na lekcji, są bardziej zaangażowani. Filmy czy inne pomoce w postaci dokumentów są o niebo lepsze niż książki i zeszyty ;)

12 sty 2012

Sieć bezprzewodowa

Ukończone zostały działania, których celem było powstanie struktury bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Obejmuje ona całą szkołę, teren przed szkołą jak i budynek OKP. Uczniowie w wolnych chwilach i w czasie przerwy chętnie korzystają z takiej opcji połączenia z siecią. Teraz zdobywanie informacji jest jeszcze łatwiejsze :)

Kodeks 2.0 gotowy !

Doczekaliśmy się finalnej wersji naszego kodeksu 2.0. Opublikowany on zostanie jeszcze przed feriami zimowymi, które zaczynają się u nas 30 stycznia.

03 sty 2012

Ostateczna wersja Kodeksu

Trwają prace, które mają sfinalizować nasz Kodeks 2.0. Kodeks ten zostanie opublikowany 10 stycznia.

css.php