Spotkanie podsumowujące

Spotkanie podsumowuje w naszej szkole odbyło się 12 czerwca, uczestniczyli w nim udział nauczyciele i uczniowie biorący udział w projekcie, rozmailiśmy długo i intensywnie. Przypominaliśmy sobie działania minionego roku i odpowiedzieliśmy na następujcie  pytania.

Odznakę Dobrych Praktyk dostały dwie nauczycielki za planowanie projektu (Magdalena Woźniak i Ewa Chrapek) .

W trakcie minionego roku stanęliśmy przed wieloma zdaniami : Zmobilizowaliśmy nauczycieli do zajęć pozalekcyjnych z wykorzystaniem narzędzi TIK, z organizmalizmy spotkania, na których było prezentowane były nasze działania związane z projektem, organizmalizmy lekcje otwarte dla rodziców, systematycznie były przeprowadzane lekcje pokazowe dla naszych kolegów z podstawówki, zrealizowawszy cztery projekty, zachęcające młodzież do częstszej pracy z wykorzystaniem narzędzi TIK.

Nie uniknęliśmy także problemów:

Posiadany sprzęt multimedialny czasami zawodził, nie zawsze spotykaliśmy się z aprobatą i chęcią współpracy, problemem było również zmobilizowanie wszystkich do terminowych wpisów.
W przyszłym roku planujemy kontynuować intensywna prace z TIK, a dodatkowo zwiększyć aktywność innych nauczycieli w dziedzinie wykorzystania TIK. Mamy zamiar utrzymać zasady kodeksu szkoły z klasa, oraz zachęcić kolejne klasy do działania zgodnie z zasadami kodeksu .

Kategorie Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Podsumowanie i festiwal na medal

♥Festiwal projektu Szkoła z Klasą 20 odbył się w dniu 6.06. 2013r było to osobne wydarzenie w życiu szkoły. W festiwal zaangażowani byli wszyscy nauczyciele i uczniowie biorący udział w projekcie. Na spotkanie zostali zaproszene władze samorządowe, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie innych szkół .

Motywem przewodnim naszego festiwalu było wykorzystywanie narzędzi TIK w nauce. W pierwszej części zaprezentowaliśmy nasz projekt w różnych formach multimedialnych, następnie zaprosiliśmy goszczących u nas uczniów do współpracy w wykonywaniu odpowiednich zadań:

1-     korelacyjne zajęcia fizyko- chemiczne (gęstość, napięcie powierzchniowe )

2-     doświadczenia chemiczne

3-     elektryczność

4-     mikroświat

W drugiej części wszyscy przeszli do Sali komputerowej gdzie przeprowadzono krótki pokaz programów komputerowych: audacity, algodoo, gimp, ad3cad.

Uczniowie naszej szkoły pracowali w dwójkach z uczniami innych szkół i wykonywali twórcze prace.

Kolejnym elementem była część językowa, gdzie również uczniowie pracowali w grupach i korzystali z pracowni językowej.

Ostatnim elementem była część podsumowująca, wyciągnęliśmy krótkie refleksje na temat minionego roku, tego czego projekt nasz nauczył, co udało się najlepiej i nad czym można jeszcze popracować.

Kategorie Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

jutro nasz wielki dzień…

Już jutro podsumowanie naszego projektu , odbędzie się festiwal na którym zaprezentujemy nasze osiągnięcia, przedstawimy naszą działalność. Przybędą dyrektorzy z całej gminy z wybranymi uczniami z innych szkół, będzie też Pan wójt i inni zaproszeni goście, mamy nadzieję że wszystko się uda, trzymajcie za nas kciuki.

Zapoznajcie się również z naszym plakatem multimedialnym wykonanym w programie Glogster.

http://testowe123.edu.glogster.com/przebiegprojektu

Kategorie Bez kategorii | Tagi | Komentowanie nie jest możliwe

Pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Dzisiaj w naszej szkole odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzili go strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzu.  Opowiadali o tym jak należy postępować aby uratować komuś życie. Prezentowali reanimacje osób w różnym wieku oraz jak oni postępują w czasie wypadków.  Było to bardzo ciekawe i dużo uczniów obserwowało pokaz strażaków.  Na końcu mogliśmy zadawać pytania oraz podchodzić i oglądać najważniejsze rzeczy pierwszej pomocy.  Dużo uczniów również ćwiczyło reanimacje na manekinach.

Pokaz bardzo nam się wszystkim podobał i mamy nadzieje, że teraz w czasie nagłego wypadku oprócz wezwania pomocy, będziemy mogli sami jej udzielić ;)

Kategorie Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Przedstawiamy niektóre efekty działania naszego projektu…

Ciężka praca się opłaca,  w projekcie stworzyliśmy materiały do nauki przyrody w szkole podstawowej, przypomnienia i utrwalenia wiadomości w gimnazjum z fizyki,biologii i chemii a także udoskonaliliśmy korzystanie z różnych narzędzi TIK. Oto niektóre materiały jakie stworzyliśmy:

YouTube Preview Image YouTube Preview Image

Złudzenia-optyczne

Jak-pracuje-serce-człowieka

luneta

 

 

Kategorie Bez kategorii | Tagi | Komentowanie nie jest możliwe

25 maja 2013 r. o godz.10.00 rozpoczęła się w naszej szkole uroczystość nadania imienia ks. Adolfa Chojnackiego, nadania sztandaru i 110 rocznica jej założenia.

1. Msza św. celebrowana przez biskupa Tadeusza Pieronka.
2. Przemarsz do szkoły – orkiestry, pocztów sztandarowych, zaproszonych gości, rodziców, uczniów i nauczycieli, pracowników szkoły, mieszkańców Zagórza.
3. Wprowadzenie sztandaru.
4. Odczytanie Uchwały Rady Gminy nadającej imię i sztandar szkole.
5. Przekazanie sztandaru przez rodziców dyrektorowi szkoły, a następnie przejęcie go przez poczet sztandarowy uczniów.
6. Wystąpienie dyrektora szkoły.
7. Przemówienie okolicznościowe zaproszonych gości.
8. Wyprowadzenie sztandaru.
9. Część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
10 Przecięcie wstęgi i odsłonięcie tablicy z patronem szkoły.

Gorąco polecamy przygotowywanie takich imprez warto kształtować postawy patriotyczne

Kategorie Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Złudzenia optyczne.

Przedstawiam prezentację przygotowaną przez ucznia naszej szkoły w ramach projektu „Szkoła z Klasą 2.0″. Dotyczy ona złudzeń optycznych. Zachęcam do pobrania jej z załącznika. Niestety plik był zbyt duży aby załączyć go do wpisu.

Pozdrawiam!

http://sendfile.pl/321509/Zludzenia_optyczne.ppt

Kategorie Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

11 maja „Dzień bez Śmiecenia

W tym roku 11 maja, już po raz piąty, zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Kampanii Ekologicznej „Dzień bez Śmiecenia”¹. Zadaniem akcji jest zwrócenie uwagi na problem wzrastającej ilości odpadów i promocja selektywnej zbiórki i recyklingu, jako lekarstwa na wspomniany problem.Dzięki wykorzystaniu surowców wtórnych możemy również zaoszczędzić energię, zasoby naturalne czy przestrzeń środowiskową. Poddanie recyklingowi stosu gazet o wysokości 125 cm pozwala na uratowanie sześciometrowej sosny, a średniej wielkości szklana butelka ponownie wykorzystana pozwala zaoszczędzić energię potrzebną do świecenia 100-Watowej żarówki przez ok. 4 godziny.

Kategorie Bez kategorii | Komentarzy: 1

Gratulacje!!!!!!!

Wczorajszy konkurs zakończony sukcesem nasz uczeń PIOTR ADAMCZYK zdobył trzecie miejsce w XVIII Powiatowym Konkursie  Eko-chemia, w kategorii prezentacji multimedialnej, która wymagała od niego nie tylko wiedzy na temat parków narodowych, gdyż taka była tegoroczna tematyka, ale również musiał popisać się doskonałą znajomością programu Power Point. Morał z tego taki, że technologia wciąż jest wykorzystywana, oby tak  dalej GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.


Kategorie Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

lekcja odbyła się

Wczoraj w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta dla rodziców,  obecność niestety nie była aż taka liczna jakiej się spodziewaliśmy, ale  w  przyszłości liczymy na większą frekwencję. Zajęcia dotyczyły korelacji między-przedmiotowej zjawiska fizycznego GĘSTOŚĆ, było bardzo ciekawie i twórczo wiele się dowiedzieliśmy ale i dobrze się bawiliśmy byle więcej takich lekcji.

Kategorie Bez kategorii | Komentarzy: 2

Nowe doświadczenia…

Jutro w naszej szkole odbędzie się coś innego niż zwykle, co? A no właśnie „Lekcja otwarta” dla naszych rodziców jutro będziemy mieć widownie razem z naszymi Paniami M. Woźniak i E. Chrapek będziemy starać się stanąć na wysokości zadania, wykorzystując wszystkie zaplanowane przez nas działania z wykorzystaniem Technik Komunikacji i Informacji. Po zdarzeniu opiszemy resztę.

Kategorie Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

bierzemy się do pracy

Witam wszystkich, nadszedł czas intensywnej pracy… egzaminy gimnazjalne, konkursy poprawianie ocen. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie eko-chemi, który prócz wiedzy sprawdzi nasze umiejętności TIK

  • Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną.

Uczestnicy konkursu wykonują prezentację multimedialną na temat:

„Parki Narodowe w Polsce”. Liczba uczestników z jednej szkoły dowolna. Czas trwania prezentacji do 10 minut. Prezentacja powinna zawierać: imię i nazwisko autora, nazwę i adres szkoły. Prezentacja powinna być zgodna z programem Power Point o rozszerzeniu ppt.

 

Termin nadsyłania prac do 26 kwietnia 2013r.

REGULAMIN-Eko-chemia2013

Kategorie Bez kategorii | Komentarzy: 2

Śmigus-dyngus !

Nasi uczniowie 1 kwietnia (Lany Poniedziałek) urządzili sobie `Bitwę na śnieżki’. Moi koledzy lepili bałwany i różne rzeźby ze śniegu ^^ Bardzo dobrze się przy tym bawili, na pewno długo zapamiętają ten dzień.

 

Kategorie Bez kategorii | Komentarzy: 1