Pracujemy z TIK !

Praca naszej szkoły nad projektem "Szkoła z klasą 2.0".

Witam!

Niestety, bardzo dawno nie dodawałam żadnego wpisu na nasz blog. Spróbuję się usprawiedliwić tym, że mamy w szkole na prawdę  masę pracy. Druga klasa wymaga sporego wkładu w naukę, jak i w różne inne przedsięwzięcia.  Postaram się to jednak prędko nadgonić. ;)

Przez ten dość długi okres czasu w  naszej szkole wydarzyło się bardzo wiele. Między innymi obchodziliśmy dzień ucznia, o którym żadna z nas jeszcze nie wspomniała. W ten dzień każda z klas miała za zadanie przebrać się w ciekawe stroje na wybrany przez siebie wcześniej temat. Nasza klasa wpadła na pomysł bezdomnych. Efekt był doskonały! Na palcach jednej ręki jestem w stanie zliczyć osoby, które się nie przebrały. Nauczyciele oraz uczniowie innych klas zachwycali się naszym wizerunkiem! W niedługim czasie postaram się wrzucić kilka zdjęć z naszego święta. ;)

Poza tym mieliśmy w szkole również wybory do Młodzieżowej Rady Miasta, w których również brałyśmy czynny udział. Prócz tego działo się oczywiście o wiele więcej rzeczy, o których mogłabym napisać, ale niestety nie jestem w stanie ich wymienić.

Chciałam jeszcze wspomnieć o zadaniu, które zlecił nam profesor Wiedzy O Kulturze, a do którego niezbędne jest wykorzystanie TIK! Mianowicie nasza klasa podzieliła się na kilka 3-5 osobowych grup. Każda z nich ma za zadanie nagrać/stworzyć filmik reklamujący naszą szkołę. Będą one wykorzystane przy okazji drzwi otwartych szkoły. Nauczyciel pokazał nam już kilka filmików z ubiegłych lat. Niektóre wypadły na prawdę świetnie. Mam nadzieję, że będziemy się przy tym dobrze bawić! ;)

Jak na razie to na tyle, czekajcie na kolejne wpisy, lub fotorelacje.
Do usłyszenia!
Julia.

Jeden komentarz

 1. Super! Dzięki za ten wpis :) Bardzo jestem ciekawa jak będziecie realziować to zadanie związane z filmikiem :) Czy będzie ono związane z projektem, który realizujecie w II semestrze? Zapytajcie nauczyciela.
  A jeśli to właśnie zadanie projektowe nie zapomnijcie o wykorzystaniu widżetów: KARTA PROJEKTU i KARTA DZIAŁANIA. Ich opis znajdziecie tutaj: http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/?page_id=3310

  Świetnie pokazują co planujecie zrobić (czyli czego dotyczy projekt) i jakie działania macie do wykonania, żeby projekt się udał :)

  Polecam też nasz internetowy plakat, który przygotowaliśmy dla uczniów. Dotyczy tego, co jest ważne w opisywaniu projektu na blogu. Mam nadzieję, że będzie pomocny. Znajdziecie go tutaj:
  http://fundacjaceo.edu.glogster.com/projekty-20-/

  trzymajcie się
  Magda
  Szkoła z klasą 2.0
  http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/
  Szkoła z klasą 2.0 ostatnio opublikował..Hasło dla Szk 2.0My Profile