Pracujemy z TIK !

Praca naszej szkoły nad projektem "Szkoła z klasą 2.0".

Witam!

W naszej szkole praca z projektem dobiegła już niestety końca.

Podsumowując pracę, którą wykonała każda z klas zaangażowanych w pracę przygotowaliśmy mały festiwal. Każda grupa uczniów, która chciała się zaprezentować, otrzymała temat. Naszym zadaniem było ciekawe przedstawienie go na forum kilku klas przy użyciu TIK. Zagadnienia, które opracowywaliśmy to „Cudze chwalicie swego nie znacie – Inowrocław i okolice”, „Subkultury w naszym regionie”, „Twierdzenie Pitagorasa”, „Niemieckie wynalazki”, „Starożytny Rzym”. Każda z grup zaprezentowała się rewelacyjnie, przedstawiając samodzielnie wykonane prezentacje lub filmiki. Oto kilka z nich: film na TI  , TIK w III LO

Nasza grupa miała do przygotowania zagadnienie na temat „Cudze chwalicie swego nie znacie – Inowrocław i okolice”. Podzieliliśmy się na kilka zespołów po 2-3 osoby i podzieliliśmy między sobą pracę, którą mieliśmy do wykonania. Stworzyliśmy kilka prezentacji, a mianowicie:
- o zabytkach sakralnych Inowrocławia
- o zabytkach  świeckich Inowrocławia
- o miejscach, w których można wypocząć i dobrze spędzić czas w naszym mieście
- o Kruszwicy – legendarnej stolicy Polski, która znajduję się w pobliżu.
Zaprezentowaliśmy również charakterystyczne stroje kujawskie, oraz muzykę, która kojarzy się z naszym regionem.  W całe przygotowania, które trwały dość długo włożyliśmy naprawdę sporo pracy, co zaowocowało świetnym rezultatem. Wszyscy obecni na auli z zaciekawieniem wysłuchiwali informacji, które wcześniej zebraliśmy. Prezentacje oraz wykonane przez nas prace również cieszyły się zainteresowaniem. Myślę, że możemy być naprawdę dumni z wykonanej przez nas pracy! Pomimo, że wszystko to było bardzo czasochłonne nie powinniśmy narzekać na zmarnowany czas. Miło było odbierać zainteresowanie innych ludzi pokazem, który wspólnie stworzyliśmy. :)

Zapraszam do obejrzenia pokazu zdjęć z naszego festiwalu:

YouTube Preview Image

więcej znajdziecie na www.krolowka.com w zakładce wydarzenia! ;)

 

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich blogowiczów, Julia! :)

Brak komentarzy :(

Komentowanie wyłączone.