Żegnaj Szkoło !

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. O godzinie 8.00 odprawiona została Msza Święta w kościele parafialnym, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.

Następnie wszyscy spotkali się na placu pod szkołą, by wspólnie uczestniczyć w tym wyjątkowym dniu. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i wysłuchania hymnu państwowego.

Pani dyrektor Krystyna Raba-Opacka powitała zebranych, pogratulowała sukcesów osiągniętych w nauce oraz w sporcie. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy oraz nagrody książkowe. Również uczniowie, którzy aktywnie działali w organizacjach szkolnych lub osiągnęli znaczące sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych otrzymali dyplomy, książki i medale.

Pani dyrektor serdecznie pożegnała szóstoklasistów, kończących naukę w naszej szkole oraz wszystkim zgromadzonym życzyła wesołych wakacji. Uroczystość zakończyło przekazanie sztandaru szkoły.

Uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym udali się do swoich klas, gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa.

Absolwenci 2014

Klasa VI a – wychowawca: mgr Beata Majka 

Klasa VI b – wychowawca: mgr Bernadeta Sielska 

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2014/2015

Uroczyste pożegnanie klas szóstych

24 czerwca w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów naszej szkoły.

Uczniowie klas VI zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili ich długą drogę od klasy I aż po sam koniec klasy VI oraz krótkie scenki lekcyjne, na które już teraz możemy patrzeć z przymrużeniem oka. W spektaklu nie mogło zabraknąć podziękowań jakie złożyli szóstoklasiści nauczycielom za wspólnie spędzone chwile i za trud włożony w ich edukację oraz wychowanie. Dopełnieniem uroczystości były dyplomy absolwenta, którymi obdarzyła nas p. dyr. Krystyna Raba-Opacka i panie wychowawczynie p. Bernadeta Sielska i p. Beata Majka.

Pani dyrektor Krystyna Raba-Opacka życzyła szóstoklasistom, aby ich start do następnego etapu edukacji był udany i obfitował w ciekawe wydarzenia i liczne sukcesy.

Po oficjalnej części uroczystości wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek, po którym uczniowie bawili się na dyskotece. Zabawa była wspaniała i na długo pozostanie w pamięci tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej.

Samorząd Uczniowski na glogu…

Przez cały rok szkolny Samorząd Uczniowski był koordynatorem wielu imprez, konkursów i akcji. Jego członkowie szczególną uwagę zwracali na to, aby jak najwięcej naszych uczniów wzięło udział w akcjach charytatywnych. Dziękujemy Wam za zaangażowanie, chęć niesienia pomocy potrzebującym, bo przecież... życie nie tylko po to jest, by brać, (…) nie po to, by bezczynnie trwać…

 

Wspomnienie z biwaku harcerskiego w Ruszelczycach

W dniach 23.05-24.05.2014 r. harcerze z 87 DH działającej przy SP nr 1 w Żurawicy uczestniczyli  w biwaku w Ośrodku ZHP w Ruszelczycach.

W piątek wieczorem pełni energii i gotowi na nowe przygody przyjechaliśmy do Ośrodka ZHP w Ruszelczycach o nazwie ,,Leśne Zacisze”. Rozpakowaliśmy się
i zjedliśmy pyszną kolację w stołówce.

Wieczorem kandydaci na harcerzy złożyli przyrzeczenie harcerskie w czasie ogniska obrzędowego. Nowi harcerze poznawali techniki życia harcerskiego i dowiedzieli się nieco historii o ZHP.

W sobotę z samego rana powędrowaliśmy do lasu. Zastęp: dziewczyn – ,,Jagódki”
i chłopców – ,,Sokoły” rywalizowały ze sobą o cenne punkty. Określaliśmy kierunki świata, liczyliśmy wiek ściętych drzew i rozpoznawaliśmy krzewy i drzewa.

Po wyczerpującej wycieczce do lasu czas na odpoczynek. Zorganizowaliśmy rozgrywki sportowe. Mecz siatkówki, przeciąganie liny, biegi w workach, konkurs rzutów karnych itp. Czas na świeżym powietrzu na pewno nie był zmarnowany.

Wieczorem mieliśmy możliwość uczestnictwa we wspólnym ognisku z innymi harcerzami, którzy przebywali z nami w ośrodku. Przy dźwiękach gitar śpiewaliśmy z nimi piosenki harcerskie. Starsi harcerze zaprosili nas we wrześniu do Katowic na uroczystość upamiętniającą harcerzy polskich, którzy walczyli w czasie II Wojny Światowej.

Na zakończenie naszego pobytu w Ruszelczycach rozpaliliśmy ognisko i wspólnie zajadaliśmy kiełbaski. Czas spędzony w Ruszelczycach był jedyny w swoim rodzaju. Biwak uważam za udany i już nie mogę się doczekać zlotu w Katowicach. ;)

Harcerska Orkiestra Dęta

wlochy3

               Paulina Hołowid zaprasza do przeczytania artykułu na temat Harcerskiej Orkiestry Dętej, do której należy od ubiegłego roku.

Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Chorągwi Podkarpackiej narodziła się w jednym z przemyskich liceów. Jak opowiada obecny kapelmistrz Jan Łaskarzewski, założyli ją ksiądz podpułkownik Władysław Dec i kapelmistrz Jan Palczewski.

W  1998 roku z inicjatywy dha Jana Łaskarzewskiego oraz dha Jana Semkowa nastąpiła reaktywacja Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej. To właśnie dzięki ich determinacji w maju 1998 roku został przeprowadzony nabór młodych muzyków. Wybierano ich spośród uczniów Szkoły Podstawowej w Żurawicy, której dyrektorem był Jan Semków (obecnie dyrektor gimnazjum). Budynek szkoły stał się miejscem ćwiczeń orkiestry oraz przechowalnią instrumentów, które przekazała Komenda Hufca w Przemyślu. Całą organizacją zajął się dh Jan Semków. Po przeglądzie przekazanych instrumentów zakupiono brakujące ustniki i pałki do werbli. Orkiestra nie posiadała jednak instrumentów dętych-drewnianych takich jak: klarnety, flety czy saksofony. Drugim zaś problemem okazał się brak materiałów nutowych, które były niezbędne do tworzenia orkiestry od podstaw. Wspomogła ich jednak Orkiestra XX Salezjanów, którzy użyczyli swoich opracowań.

Do najważniejszych założeń funkcjonowania orkiestry należy:

Øsystematyczny nabór nowych członków orkiestry

Øregularny przegląd instrumentów oraz zakup nowych

Øcoroczne obozy szkoleniowo-wypoczynkowe w okresie wakacyjnym

Øorganizowanie warsztatów muzycznych w ciągu roku

Øzachęcanie dzieci i młodzieży do nauki w Szkole Muzycznej w Przemyślu, w celu kształcenia umiejętności muzycznych

Pierwszy występ Orkiestry odbył się już w październiku podczas Mszy Św. Parafii Żurawica Dolna, kiedy to wykonana została pieśń eucharystyczna „Bądźże pozdrowiona”. Tak zaczęła się nowa historia. Od tej pory formacja uczestniczyła we wszystkich uroczystościach zarówno kościelnych jak i państwowych (Św. Konstytucji 3-go Maja, 11 listopada, Św. Bożego Narodzenia) w naszej miejscowości. Młodzi muzycy zapraszani byli nie tylko do miast w naszym kraju, ale również poza jego granicami.

Ważnym wydarzeniem w Reprezentacyjnej Orkiestrze Dętej Chorągwi Podkarpackiej był zlot w Kielcach, podczas którego świętowała swój 60 jubileusz. Sukcesem okazał się koncert młodych muzyków w Juracie, którzy przebywali  na obozie kondycyjnym. Podczas występu usłyszeliśmy nie tylko muzykę patriotyczną i marszową, ale również rozrywkową. Harcerze zostali docenieni przez publiczność owacjami na stojąco. Na pewno niepowtarzalnym osiągnięciem Orkiestry Dętej były wielokrotne występy na Ukrainie. Jeden z nich odbył się w ubiegłym roku we Lwowie podczas uroczystości składania kwiatów pod pomnikiem Szewczenki oraz występ w filharmonii Lwowskiej.

W maju tego roku orkiestra została zaszczycona zaproszeniem na obchody 70 rocznicy zakończenia Bitwy pod Monte Casinno we Włoszech.

Po wielu latach naborów ja sama zdecydowałam się przystąpić do Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej. Za każdym razem, kiedy gram w czasie uroczystości jestem dumna ze swojego wyboru. Zdecydowałam się grać na klarnecie, instrumencie dętym-drewnianym. Przybyło mi dużo obowiązków ale i wyzwań. Uczę się w Szkole Muzycznej, co pozwala mi zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

Moim zdaniem, zarówno Szkoła Muzyczna jak i Orkiestra pomagają odkrywać głębię muzyki. Muzyka uczy mnie samodyscypliny, cierpliwości, ale sprawia też, że jestem szczęśliwa. Każdemu polecałabym przystąpić do Harcerskiej Orkiestry Dętej, ponieważ jest to niesamowite wyzwanie.

 

ork stara

Mundial 2014

Zapraszamy do przeczytania artykułu Grześka Jasińskiego.

12 czerwca rozpoczęło się największe piłkarskie święto. Są to XX Mistrzostwa Świata. Brazylia, czyli gospodarz mundialu, organizowała największą piłkarską imprezę jeszcze
w 1950 roku, kiedy to zwyciężył Urugwaj, pokonując gospodarzy 2:1. Było to drugie zwycięstwo Urugwaju w MŚ, pierwszy puchar zdobyli na własnych boiskach w pierwszym mundialu w 1930r. Brazylia jest rekordzistką pod względem zwycięstw tego pucharu: reprezentacja Canarinhos zaliczyła ich aż pięć. Ostatnie MŚ zdobyła w 2002 roku na mundialu organizowanym w Korei Południowej i Japonii. Ale dosyć historii… przyjrzyjmy się drużynom obecnym na Pucharze Świata 2014. Oto grupy:  mundial

Grupa A

W grupie A znajdują się: Brazylia, Chorwacja, Meksyk i Kamerun. Uważam, że w tej grupie zwycięży gospodarz turnieju. Nie licząc Brazylii, moim zdaniem z grupy wyjdzie także Meksyk, który mimo braku gwiazd światowego  formatu, potrafi ugrać to, na czym mu zależy.

Grupa B

To grono uważam za najciekawsze ze względu na reprezentacje Hiszpanii i Holandii. Te zespoły spotkały się w finale ubiegłych MŚ, zwyciężyła wtedy Hiszpania, lecz udało im się to dopiero po dogrywce. Pozostałe zespoły nie będą się liczyć w walce o punkty.

Grupa C

Krąg Kolumbii, Grecji, Wybrzeża Kości Słoniowej i Japonii uważam za najbardziej wyrównany. Ciężko będzie przywidzieć, kto wyjdzie zwycięsko z tej grupy.

Grupa D

Kolejne ciekawe drużyny. Znalazły się tu aż trzy rozpoznawalne zespoły. Jest to Urugwaj, Anglia i Włochy. W każdym meczu miedzy tymi drużynami na pewno wyczujemy wielkie emocje i walkę do końcowego gwizdka. Punkty będzie tutaj zdobyć niezwykle ciężko. Ja osobiście kciuki trzymam za reprezentacje Urugwaju, który być może wystąpi bez swojej największej gwiazdy: Luisa Suareza.

Grupa E

Ta ekipa nie jest zbyt ciekawa… myślę że, zwycięży Francja ,a za nią znajdzie się Ekwador.

Grupa F

Tu bez wątpienia zwycięży  naszpikowana gwiazdami reprezentacja Argentyny. Takie gwiazdy jak Leo Messi, Gonzalo Higuain, Angel di Maria czy Ezequiel Lavezzi z pewnością będą walczyć o zdobycie tego trofeum. Tej grupie znajduje się także absolutny debiutant: Bośnia i Hercegowina. Ten zespół powinien wyjść z grupy i nieźle namieszać w fazie pucharowej.

Grupa G

 O zwycięstwo w tej grupie będą rywalizować takie piłkarskie potęgi jak Portugala czy Niemcy. Według mnie, zwycięży Portugalia ze względu na swój największy atut: Cristiano Ronaldo. Wszyscy na świecie znają jego nieziemską technikę i to, że sam potrafi przesądzić o wyniku meczu.

Grupa H

Tutaj znajduje się Belgia. Wydawałoby się, że nie mają wpływu na przebieg turnieju, nic bardziej mylnego. Eksperci i ja z resztą też uważam, że jest to jeden z faworytów turnieju. Wcale nie zdziwię się, jeśli Belgia dotrze aż do półfinału.

Naukowcy oceniają, że w mundialu zwycięży Brazylia, ich szanse oceniają na aż 25%. Możliwość zwycięstwa Hiszpanii i Argentyny oceniają na 14%. Według mnie zwycięży jednak Portugalia. Ronaldo czuje, że ma coś do udowodnienia całemu światu, przecież on ciągle coś udowadnia… W meczu o trzecie miejsce spotkają się Niemcy i Belgia.

Wielcy nieobecni na turnieju:

a) nieobecni z powodu kontuzji: Victora Valdes (Hiszpania) – Elderson Echiejile (Nigeria), Marcel Schmelzer (Niemcy), Kyle Walker (Anglia), Josip Simunić (Chorwacja, za rasistowskie gesty został zawieszony przez FIFA na 10 miesięcy) – Thiago Alcantara (Hiszpania), Ilkay Guendogan (Niemcy), Franck Ribery (Francja), Theo Walcott (Anglia) – Radamel Falcao (Kolumbia), Marco Reus (Niemcy).

b) nieobecni (niezakwalifikowani): Petr Cech (Czechy) – David Alaba (Austria), Daniel Agger (Dania), Łukasz Piszczek (Polska) Branislav Ivanović (Serbia) – Gareth Bale (Walia), Henrik Mchitarjan (Armenia), Aaron Ramsey (Walia), Arda Turan (Turcja)  - Robert Lewandowski (Polska), Zlatan Ibrahimović (Szwecja).

Dzięki za przeczytanie, cześć!

WROTA WIEDZY

Czy chcielibyście przekroczyć WROTA WIEDZY? Z pewnością tak!

WROTA WIEDZY

wrota_wiedzy

Od teraz umożliwia Wam to Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jest to jedna z
najnowszych inicjatyw tej instytucji. WROTA WIEDZY –  to wg twórców miejsce, gdzie są zgromadzone i  polecane portale z zasobami edukacyjnymi i narzędziami, które pomagają się uczyć, a także uczyć innych, współpracować i tworzyć własne materiały.

Na stronie głównej WRÓT WIEDZY zamieszczonych zostało kilkanaście bloków tematycznych, w których gromadzone są portale i zasoby dotyczące następujących dziedzin:  portale ogólne,  portale po angielsku, edukacja wczesnoszkolna, polski, kultura, literatura, historia, WOS, przedsiębiorczość, matematyka,  chemia, fizyka, astronomia, przyroda i geografia, media i film, technika, bezpieczeństwo i prawo w sieci, informatyka i programowanie, gry edukacyjne, sztuki plastyczne, muzyka, języki obce, blogi, wspólna nauka i praca, sieci i szkolenia, pomoce dla nauczycieli, narzędzia internetowe.

Dzień Bezpiecznego Internetu. A co dalej…?

25, 27 lutego oraz 14 marca mieliśmy możliwość uczestnictwa w przedstawieniu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu przygotowanego przez klasę VI B. Historia przedstawiała Kazika, z pozoru zdrowego i szczęśliwego chłopca, który niestety zbyt wsiąknął w świat Internetu. Takiego właśnie typu przedstawienia mają u nas na celu dojrzeć prawdziwe skutki zbyt częstego przesiadywania przed komputerem. Owszem Internet ma zalety, jak i również wady. Chciałabym Wam pokazać w jaki sposób Internet może zniewolić nasze umysły.

Internet…

Co to jest ?

Okno na świat / Pułapka

Internet, okno na świat XXI wieku. W tych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez Internetu. Pomaga nam niemal we wszystkim. Zastępuje wizyty w sklepie, banku, czy nawet kontakty ze znajomymi, lecz najczęściej jest szybką pomocą w zadaniu domowym. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jakie poważne zagrożenia może ze sobą nieść Internet. Dlatego chciałabym Wam nakreślić ten problem i pokazać co tak naprawdę może Wam się stać. Owszem Internet jest potrzebny. Ale musimy pamiętać, że z komputera trzeba korzystać umiejętnie, mądrze i rozważnie.

CZYM JEST INTERNET ?

INTERNET – jest wspaniałym wynalazkiem, narzędziem komunikacji i edukacji, rozrywki i zabawy, pozwala poznać ludzi z całego świata, a przede wszystkim ułatwia naukę i pracę. Rozwój komputeryzacji ma dobre strony i nowe możliwości nauki, pogłębiania wiedzy, komunikacji, pomocy w pracy, podniesieniu estetyki opracowywanych prac. Niestety niesie ze sobą nowe, nieznane dotąd zagrożenia. Uczniowie naszej szkoły coraz częściej korzystają z zasobów Internetu. Toteż konieczna jest edukacja dzieci mająca na celu uświadomienie im zagrożeń  i przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z Sieci. zalety

Zalety :D :

1. Szybka komunikacja internetowa.
Internet ma bardzo rozbudowaną sieć komunikacyjną. Możemy kontaktować się zarówno z rodziną, znajomymi, jak i zawierać nowe znajomości z ludźmi z całego świata. Umożliwiają nam to: – poczta e-mail – komunikatory internetowe: Gadu-Gadu, Tlen, Skype, ICQ – faksowanie – video rozmowy – telekonferencje

2. Łatwy dostęp do różnorodnych informacji.
Dzięki Internetowi mamy bardzo łatwy dostęp do wielu informacji, wydarzeń, które dzieją się na całym świecie. Wiadomości o pogodzie, gospodarce są na wyciągnięcie ręki.

3. Edukacja przez Internet, poszerzanie swoich zainteresowań.
Internet, jako wielka sieć globalna umożliwia nam także edukacje. Za pomocą Sieci możemy uczyć się j. obcych itp. Zdobywanie wiedzy umożliwiają nam różnorodne strony internetowe, encyklopedie, słowniki, translatory. Przez Sieć możemy poszerzać swoje zainteresowania. Stwarza to wiele możliwości i poszerza horyzonty.

4. Sklepy i aukcje internetowe.
Dzięki temu możemy zapoznać się z wieloma ciekawymi ofertami i zakupić interesujące nas rzeczy, bez konieczności wychodzenia z domu.

5. Rozrywka (gry, muzyka, filmy)
W Internecie istnieje wiele portali rozrywkowych, na których możemy zagrać w gry on-line, oglądać zdjęcia, filmy, czytać ciekawe teksty itd. Dzięki temu możemy miło spędzać czas.

6. Bankowość internetowa.
Teraz przelewy możemy wysyłać za pomocą internetowych banków, na których też sprawdzać na bieżąco saldo swojego konta.

7. Nawiązywanie nowych kontaktów.
GG, Skype itd. Te wszystkie programy umożliwiają nam szybki kontakt z bliskimi bądź poznanie wielu innych ludzi. Lecz musimy pamiętać w Internecie tak jak w świecie realnym musimy uważam, gdyż w Internecie jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na bezpieczeństwo.

8. Pomaga w znalezieniu pracy.
Internet ,,skarbnica wiedzy’’ dzięki niemu mamy łatwy dostęp do różnych portali, które oferują prace.

wady

Wady :( :

1. Uzależnienie.
Fascynacja Internetem może grozić zniewoleniem !

2. Nawiązywanie nowych kontaktów.
Jak zauważyliście jest to zaleta jak i również wada. Dlaczego ? Łatwowierność w nawiązywaniu kontaktów na czacie grozi niebezpieczeństwem. Nie wiesz nigdy z kim rozmawiasz i komu się zwierzasz.

3. Kamuflaż
Anonimowość to powszechnie stosowana wada. Nigdy nie wiesz kto się czai po drugiej stronie klawiatury.

4. Zapominamy o tradycyjnych sposobach komunikacji.
Zastanówmy się ilu z nas woli bardziej komunikować się z innymi ludźmi przez Internet ? Jest to szybsze i wiadomości przychodzą w błyskawicznym tempie. Ale za jaką cenę ? Zapominamy o tradycyjnych sposobach komunikacji.

5. Nie używamy znaków interpunkcyjnych itp.
Zanik umiejętności potrzebnej w świecie realnym. Staje się coraz częstszą wadą u młodzieży.

6. Wirusy
Pocztą elektroniczną możemy otrzymać niebezpieczne pliki (wirusy, trojany) szkodliwe dla naszego komputera i oprogramowania.

7. Poważne problemy zdrowotne.
Długie korzystanie z komputera szkodzi zdrowiu i może być przyczyną wielu schorzeń, tj. wady postawy, bóle karku i kręgosłupa, dyskopatia nadgarstków, podrażnienia oczu i skóry twarzy itp.

8. Spam
Każdy internauta jest narażony na kontakt z treściami, z którymi nie chciałby mieć do czynienia, w większości są to materiały promocyjne tzw. – SPAM. Przesyłany do indywidualnych użytkowników (reklamy, linki do stron lub inne materiały w wersji elektronicznej) Bywa jednak tak, że są to adresy stron internetowych związanych z pornografią czy pedofilią.

9. Łamanie praw autorskich. 
Wśród wielu przestępstw, jakie są popełnianie przy wykorzystaniu Internetu jedno z czołowych miejsc zajmuje nagminne łamanie praw autorskich zwane powszechnie piractwem. Za ściąganie nielegalnych programów przez dzieci odpowiadają rodzice.
Jaką rolę odgrywa Internet w życiu naszych uczniów ? – wyniki ankiety. 
Ostatnio w naszej szkole przeprowadziłam ankietę. Ponad 100 uczniów miało za zadanie odpowiedzieć na 3 pytania:
- Za co lubisz Internet ?
- Ile godzin dziennie spędzasz przed komputerem ?
- Na jakich stronach zazwyczaj przesiadujesz ?
Zapraszam do zapoznania się z wynikami:
za co lubisz internet
Największa część głosujących uzasadniła swoje zdanie, że Internet to bogate źródło informacji. Zgadzam się z tym w 100 % ! Za to najbardziej rozczarowała mnie odpowiedź, którą wybrali ponad 33 % uczniów. Jeżeli uważacie, że jedyną zaletą Internetu to rozrywka czy więzi międzyludzkie, to się dużo mylicie. Internet to wielomilionowe skupiska użytkowników, z którymi możemy się szybko skontaktować. Internet jest świetnym polem do obserwacji zachowań, gromadzenia informacji, a nawet badań.
ile godzin dziennie spedzasz przed komputeremPonad 30 % uczniów spędza 1 h przed komputerem. Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku, gdyż miałam obawy, że wszyscy uczniowie dosyć długo przesiadują przed komputerem. Myślę, że te 3 osoby, które spędzają przed komputerem 5-6 h również ograniczą się do 1h. Pamiętajcie, zbyt częste używanie komputera grozi POGORSZENIEM WZROKU !
Na jakich stronach zazwyczaj przesiadujeszUczniowie największą część swojego wolnego czasu przeznaczają na stronę społeczną FACEBOOK. Czy jest to, aby słuszny wybór ? Oczywiście, że nie ! Facebook tak jak inne strony jest potrzebny do szybkiego kontaktu z bliskimi itd. Ale nie wszyscy pamiętają, że jest on dozwolony od 13 lat. Na tej stronie zbyt często pojawiają się profile dzieci, które podają się za 18-latków a tak naprawdę mają 9 lat. Poniżej zapraszam do obejrzenia ankiety, którą przeprowadziłam dodatkowo.  ile osob posiada legalnie facebookaZ początku już możemy się domyślić, że większa część wszystkich uczniów naszej szkoły posiada Facebooka, lecz nielegalnie. Jest to wielki problem, gdyż zaangażowani są w to nasi uczniowie, ponad 88 %. Internet to kopalnia wiedzy poza Facebookiem są w nim inne interesujące strony, m. in. : http://junior.reporter.pl/http://www.dziecionline.pl/http://www.matzoo.pl/,
KOMPUTER NIE ZASTĄPI CI ŻYCIA PRAWDZIWEGO. W TĘ SIEĆ MOŻNA SIĘ ZAPLĄTAĆ I NIE MÓC SIĘ Z NIEJ WYPLĄTAĆ !

Sprawdzian szóstoklasisty

Sprawdzian szóstoklasisty to wielki dzień dla uczniów z całej Polski. Pierwszy raz
w swoim życiu piszą tak ważny test. Egzamin ma za zadanie sprawdzić wiedzę uczniów z lat nauki od 1 do 6 klasy. W tym roku uczniowie pisali go 1 kwietnia czyli w „prima aprilis,” miejmy nadzieję, że życie w tak ważnym dniu nie wykręciło nikomu kawału. Test składa się z 25 zadań: 20 zamkniętych, gdzie udziela się odpowiedzi A,B,C lub D oraz 5 otwartych , tam mieliśmy największe pole do popisu. Na wyniki czekamy do czerwca i już nie możemy się doczekać.

Przemyśl Bears

bear

Pewnie słyszeliście już o pierwszej w historii Przemyśla drużynie futbolu amerykańskiego ,,Przemyśl Bears’’. Odnieśli niesamowite sukcesy.

W tym roku utworzona została drużyna juniorów. Jej kapitanem jest mój brat Karol Mazurek, który bardzo dobrze poprowadził drużyną i w swoim pierwszym meczu
w Krakowie zajęli III miejsce. Trzeba wziąć pod uwagę, że to był ich pierwszy mecz
w tym sezonie.

Drużyna seniorów przygotowuje się do ‘’niedźwiedziej’’ flagówki ,która zaczyna się
w maju. Liczymy na kolejne zwycięstwa.

Ostatnio także odbył się nabór do drużyny cheerleaderek ,ponieważ dziewczyny muszą przygotować się do matury i trzeba było zebrać nowy skład.

Gratulacje dla drużyny juniorów!!!

ber