Wspomnienie z biwaku harcerskiego w Ruszelczycach

W dniach 23.05-24.05.2014 r. harcerze z 87 DH działającej przy SP nr 1 w Żurawicy uczestniczyli  w biwaku w Ośrodku ZHP w Ruszelczycach.

W piątek wieczorem pełni energii i gotowi na nowe przygody przyjechaliśmy do Ośrodka ZHP w Ruszelczycach o nazwie ,,Leśne Zacisze”. Rozpakowaliśmy się
i zjedliśmy pyszną kolację w stołówce.

Wieczorem kandydaci na harcerzy złożyli przyrzeczenie harcerskie w czasie ogniska obrzędowego. Nowi harcerze poznawali techniki życia harcerskiego i dowiedzieli się nieco historii o ZHP.

W sobotę z samego rana powędrowaliśmy do lasu. Zastęp: dziewczyn – ,,Jagódki”
i chłopców – ,,Sokoły” rywalizowały ze sobą o cenne punkty. Określaliśmy kierunki świata, liczyliśmy wiek ściętych drzew i rozpoznawaliśmy krzewy i drzewa.

Po wyczerpującej wycieczce do lasu czas na odpoczynek. Zorganizowaliśmy rozgrywki sportowe. Mecz siatkówki, przeciąganie liny, biegi w workach, konkurs rzutów karnych itp. Czas na świeżym powietrzu na pewno nie był zmarnowany.

Wieczorem mieliśmy możliwość uczestnictwa we wspólnym ognisku z innymi harcerzami, którzy przebywali z nami w ośrodku. Przy dźwiękach gitar śpiewaliśmy z nimi piosenki harcerskie. Starsi harcerze zaprosili nas we wrześniu do Katowic na uroczystość upamiętniającą harcerzy polskich, którzy walczyli w czasie II Wojny Światowej.

Na zakończenie naszego pobytu w Ruszelczycach rozpaliliśmy ognisko i wspólnie zajadaliśmy kiełbaski. Czas spędzony w Ruszelczycach był jedyny w swoim rodzaju. Biwak uważam za udany i już nie mogę się doczekać zlotu w Katowicach. ;)

One thought on “Wspomnienie z biwaku harcerskiego w Ruszelczycach

  1. Może warto by było dodać jakieś zdjęcia z tego wyjazdu?

    Pozdrawiam.
    Anula
    CEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge