Koniec roku szkolnego

Wył.

Kończy się rok szkolny oraz skończył się już projekt szkoła z klasą 2.0.Będziemy żegnać 6 klasę a ja Zuza będę mieć 100%frekwencje . Fajnie było prowadzić tego bloga a w przyszłym roku może będziemy  razem prowadzić bloga.Jak zwykle co roku pójdziemy do kościoła i będziemy dziękować za ten rok szkolny oraz będziemy prosić o szczęśliwe wakacje.Po kościele odbędzie się akademia którą przedstawi klasa 6 oraz rozdanie świadectw razem z książkami za dobre wyniki w nauce oraz nagrody za 100% frekwencję.

 

Zuza i Justyna  :D :) :D

Wycieczka do Nowego Sącza

Wył.

Wczoraj klasy 4-6 pojechali na wycieczkę do  teatru na przedstawienie pod tytułem ,,Kopciuszek”’Potem do Sądeckiego Parku Etnograficznego w dzielnicy Falkowa i miasteczka galicyjskiego w Nowym Sączu.Wjechaliśmy spod szkoły o 8 a dojechaliśmy do teatru za 15  dziewiąta.Po przedstawieniu  pojechaliśmy coś zjeść.Następnie pojechaliśmy do Sądeckiego Parku Etnograficznego który ma powierzchnie 21 hektarów i przedstawia życie Lachów,Pogórzan,Łemków i Cyganów pod koniec  XIX wieku i początku XX wieku.W skansenie zobaczyliśmy domostwa przy zwiedzaniu codziennego użytku,szkołę,cerkiew,wiatraki,spichlerze i we dworze. Po drodze poszliśmy do Miasteczka Galicyjskiego.

Justyna :)

 

Festiwal Projektów

Wył.

Dnia 1 czerwca odbędzie sie festiwal projektów. Tego dnia do szkoły pójdziemy bez plecaków bedziemy pokazywac naszym mamom  prezentacje związane z  innymi projektami oraz naszą prace włożoną w nie. Jak mamy przyjdą to przechodząc korytarzami to zobaczą nasze gazetki oraz umieszczone na nich informacje o wszystkich projektach.Następnie zrobimy pokaz mody eko toreb które uszyłyśmy własnoręcznie jest ich 4.Potem pokażemy im przedstawienie związane z bezpiecznym internetem.Później pójdziemy po całej wsi z happeningiem.

                                                                                                                                        Justyna i Zuza :)

 

Podsumowanie

Wył.

My Eko- logerzy ostatnia grupa pracująca nad projektem w składzie Justyna Zwierzyńska, Zuzanna Grzesiak, Szymon Gryzło miała za zadanie zorganizować konkurs ekologiczny. Na własnej skórze przekonali się ,że nie jest to proste zadanie i wymaga wielu działań, których nie widać a są konieczne. Udało im się zachęcić koleżanki i kolegów z klas 4-6 do wzięcia udziału w konkursie , zebrali ich prace, wydrukowali opisali i ocenili. Zgodnie twierdzą, że najtrudniej było im oceniać prace innych bo wszystkie zasługiwały na uznanie i wyróżnienie.

Zuza i Justyna :)

Festiwal Projektów

Już kończy się nasz projekt: ,,Eko zakupy w Polnej”. Teraz podsumujemy naszą prace. Wykonaliśmy na szkolnym korytarzu gazetkę z Eko-bajką oraz wygrana 7 (z konkursu na Eko-Logo). My eko -logerzy zachęciliśmy nasza klasę do wymyślenia rymowanek do znaczków ekologicznych używanych w Polsce, Europie i na świecie.Oto kilka najciekawszych pomysłów:

 -Niech nam królik przypomina, że bezpieczna jest zwierząt rodzina, bo nikt na nich testów nie wyczynia.

 

 

 

 

 

- Gonią się strzałki w trójkąt układają bo produkty te do recyklingu się nadają.

 


-Nie marnuj przyrody i czasu kupuj drewno z eko lasu.

                                  

 

 

Justyna i Zuzia :D

 

 

Eko-zakupy w Polnej

Wył.

Teraz opiszemy projekt realizowany razem  z panią Krzeszowską.W ramach tego projektu przejdziemy z happeningiem po całej wsi.Chłopcy ubiorą się na czarno i będą obwiązani butelkami. Dziewczyny mają się ubrać  na różnokolorowo i będą miały na głowie przypięte znaczki ekologiczne, nad którymi pracujemy.

 

                                                                                                                                        Justyna i Zuza :)

Projekt

Wył.

4 maja przyszliśmy do szkoły, żeby pomóc pani wychowawczyni w skanowaniu toreb ekologicznych. Moja torba nie przeszła do następnego etapu, a torba Justyny przeszła. Mówi się trudno, ale cieszę się z nią jej sukcesem. Justyna ma już przygotowane materiały na torbę, a co do projektu realizowanego z panią pedagog kończymy go. Właśnie są prowadzone próby do przedstawienia o ” Bezpiecznym Internecie” które przedstawimy przed całą szkołą 29 maja 2012 roku.

 

Zuza i Justyna :D

Prezentacje

Wył.

8-mego  maja pani od polskiego powiedziała nam pod koniec lekcji kazała nam zrobić projekt o ulubionym aktorze. Można było zrobić na kartce lub w formie prezentacji na komputerze. Ja ponieważ nie mogłam zrobić na komputerze zrobiłam na kartce o Marcie Żmudzie Trzebiatowskiej. Cała reszta klasy przyniosła w formie prezentacji, Justyna zrobiła o Katarzynie Cichopek. Była jedna szóstka i jedna czwór5ka, pewnie się już domyślacie kto dostał czwórkę. Oczywiście, że ja  ponieważ zrobiłam na za malej kartce. szóstkę dostał Adam, A cała reszta piątki.

Zuzia :)

Wycieczka do Libuszy

W piatek dnia 27.kwietnia klasy od 4 do 6 były  na wycieczce w  Muzeum przemysłu naftowego w  Libuszy dowiedziec sie jak wydobyto ropę. Tam pani nam opwiadała  i pokazywała.Zobaczylismy wiele rzeczy np:Kopke Stanisława, legitymacje, mundury i wiele i nnych rzeczy.Pani nam dała powąchac rope.

                                                                                                                                                                                                  kopka Stanisława                                                                                                                                                                                        legitymacje

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Justyna

Torba Ekologiczna

Robimy projekt ekologiczny z naszą wychowawczynią. W naszej klasie jest konkurs na najładniejszy projekt torby ekologicznej. Na mojej torbie będą dwa średnie kwiatki zrobione na szydełku. Najładniejsze projekty uszyjemy z pomocą pani na dodatkowych zajęciach. W Dniu Dziecka czyli 1 czerwca będzie pokaz mody uszytych toreb.

      Justyna

css.php