Interpretacja teledysku „the kill”

watch?v=8yvGCAvOAfM

Ten teledysk przedstawia walkę, którą prowadzi każdy z nas, niemalże co chwile, przez całe swoje życie. Walkę z samym sobą i pokusach, którym nie potrafimy się oprzeć.  Często musimy podjąć trudne decyzję związane z naszym życiem i nie potrafimy znaleźć odpowiedniego wyboru. W tym pięcio minutowym filmiku mamy przedstawione jak trudno jest podjąć słuszną decyzję. Przedstawia to, w jaki sposób możemy próbować stać się lepsi.

 

*klik*

Brak komentarzy


oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie – Nowe Horyzonty

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt o wieloletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Ambitne, niekomercyjne kino, spotkania z gośćmi, multimedialne prelekcje, dyskusje i warsztaty, interdyscyplinarne materiały dydaktyczne – to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kinach realizujących projekt w 40 miastach w Polsce.

W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej i zmieniły nazwę na Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Należą również do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”.

Kino w Lublincu .

Brak komentarzy


Festiwal Filmowy

Od poniedziałku w naszej szkole trwały przygotowania do środowego Festiwalu Filmowego . Każdy  z członków kółka filmowego włożył całe swoje serce w przygotowania do filmowej zabawy , dekoracje , konkursy , ankiety , muzyka , filmy wszystko to wymagało dużo pracy oraz czasu który poświęciliśmy . Wszystko przebiegło pomyślnie , uczniowie wzięli udział w konkursach które dla nich przygotowaliśmy :

- rozpoznawania bohaterów z filmów .

- rozpoznawanie muzyki  z filmów .

- rozpoznawanie filmów poprzez krótkie scenki z filmu .

Dzień zakończyliśmy prezentacją filmów .

Brak komentarzy


Iron Man 3

Gatunek : Akcja , Sci – Fi

Reżyseria : Shane Black

‚ Świat Tony’ego Starka legł w gruzach w skutek podstępnych działań jednego z  jego najpotężniejszych wrogów. W poszukiwaniu zemsty Stark wyrusza w podróż, która wystawi na próbę siłę jego charakteru i ducha walki. Przyparty do muru, znów może polegać wyłącznie na swojej pomysłowości i instynkcie. Wkrótce odkrywa odpowiedź na od dawna nurtujące go pytanie: czy to zbroja czyni superbohatera ? ‚

Brak komentarzy


Zwykłe – Niezwykłe

W ostatnim czasie zbyt często przeglądam YouTube no i trafiłam na zwiastun serialu ‚ Pierwsza Miłość ‚ .

Zwykły użytkownik których wiele na YT  , jednak zainspirował mnie ten  prawie dwu minutowy filmik .

Nigdy wcześniej nie widziałam tak genialnego uchwytu sceny , dialogu oraz pomysłowości którą pokierował się użytkownik podczas tworzenia .

http://www.youtube.com/watch?v=qq7KK7s01fM

Z niecierpliwością czekam na odcinek .

‚ I że Cię nie opuszczę aż do  śmierci ‚

Brak komentarzy


Zdjęcia ♥

Korzystając z kawałka wolnego czasu i dobrego nastroju, postanowiłam wrzucić tutaj kilka zdjęć, które miałyśmy za zadanie zrobić.

1. zdjęcia z lotu ptaka. Brak pomysłu na to jak je zrobić, jest wyjaśnieniem faktu dlaczego, nie należą one do najlepszych. Przynajmniej moim zdanie.

2. Na zdjęcia z perspektywy żaby pomysłów był aż nadmiar. Dlatego dopiero po dość długiej segregacji udało mi się wybrać kilka najładniejszych.

Brak komentarzy


Coś na przyszłość.

Syn: „Tato, czy mogę Tobie zadać pytanie?”
Ojciec: „Tak, oczywiście, a o co chodzi?”
Syn: „Tato… ile zarabiasz na godzinę?”
Ojciec: ” To nie jest twoja sprawa, a w ogóle dlaczego pytasz o takie rzeczy”
Syn: „. Ja tylko chciałem wiedzieć, ile zarabiasz na godzinę…nie gniewaj się”
Ojciec: „Jeśli musisz to wiedzieć, zarabiam 250 zł na godzinę.”
Syn: „Ohhh”… spuścił wzrok i ze smutkiem zapytał…
„Tato, czy mógłbym od Ciebie pożyczyć 50 złotych?”
Ojciec był wściekły.
„Synu jeśli tylko dlatego pytasz, że chcesz pożyczyć pieniądze aby kupić głupią zabawkę lub inne bzdury, to w tej chwili maszeruj prosto do swojego pokoju i wskakuj do łóżka. Pomyśl o tym, dlaczego jesteś taki samolubny. Ja ciężko pracuje każdego dnia dla… takiego dziecinnego i egoistycznego zachowania jak Twoje?!
Chłopiec cicho odszedł do swojego pokoju i zamknął drzwi.
Mężczyzna usiadł i zaczął się jeszcze bardziej nakręcać myśląc o pytaniach małego chłopca . Jak on śmie pytać żeby tylko wyciągnąć pieniądze?
Minęła godzina, emocje opadły i mężczyzna zaczął się zastanawiać:
„Może mały rzeczywiście potrzebował tych 50 zł na coś niezwykle ważnego.. przecież do tej pory nie za często prosił o pieniądze ”. Wstał , ruszył spokojnym krokiem w stronę pokoju synka i otworzył drzwi..
„Synu, śpisz?”- zapytał.
„Nie tato, nie śpię”.
„Pomyślałem, że trochę za ostro zareagowałem na Twoje wcześniejsze pytania …Wiesz, że ciężko pracuje a to był szczególnie męczący i długi dzień… Wyjął banknot . ”Oto 50 złotych o które prosiłeś…”
Chłopiec usiadł prosto i uśmiechnął się. „Och, dziękuję tatusiu!”
Następnie, sięgając pod poduszkę swoją małą rączką, wyciągnął kilka zgniecionych banknotów i pokazał je ojcu. Mężczyzna zobaczył, że chłopak miał już pieniądze i złość ponownie zaczęła powracać .
Chłopiec powoli liczył swoje pieniądze, a potem spojrzał na ojca z wyrazem radości na twarzy.
„Dlaczego chcesz mieć więcej pieniędzy, jeśli już jakieś masz „? zapytał ojciec.
„Ponieważ nie miałem dość, ale teraz już mam” odpowiedział ucieszony chłopiec.
„Tatusiu, uzbierałem już 250 złotych.
CZY MOGĘ TERAZ KUPIĆ GODZINĘ TWOJEGO CZASU?
Proszę wróć jutro wcześniej do domu żebym mógł z tobą zjeść wspólną kolację…”

1 komentarz