CHARYTATYWNIE NA ROWERACH

IMG_4667

Wychodząc naprzeciw inicjatywie Fundacji im. Adama Worwy uczniowie Gimnazjum Nr 2 w Ludźmierzu w dniu 09.06.2014, wzięli udział w I Rajdzie Rowerowym „Pola Nadziei”. Ideą rajdu było niesienie przekazu społecznego dotyczącego pomocy dla potrzebujących i chorych, przebywających w hospicjach. Natomiast wartością podrzędną stało się propagowanie turystyki rowerowej, jako formy aktywnego spędzenia czasu, poznania miejsc i zakątków naszego regionu. Młodzież wraz z opiekunem panem Pawłem Gilem samodzielnie opracowała i przygotowała trasę wycieczki. Hasłem nadrzędnym wyprawy było: ”Przez Podhale Jedziemy i Pomoc Wieziemy”. Celem naszym stały się kilometry, a właściwie nakręcenie ich jak największej ilości, w myśl zasady „kilometr za złotówkę” i tak udało się nam nakręcić ich 42 co dało sumę 42 zł. Drugą część 68 kilometrów podarowali nam baloniarze, którzy towarzyszyli wyprawie i tym samym zebraną kwotę 110 zł, pragniemy wpłacić na konto fundacji.
Zapraszamy w przyszłym roku w imieniu wszystkich tegorocznych uczestników – im będzie nas więcej, tym więcej kilometrów przejedziemy.
Uczniowie Gimnazjum Nr 2 w Ludźmierzu.

 IMG_4646

IMG_4643

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Spotkanie z Olimpijczykami w Gimnazjum nr 2 w Ludźmierzu im. Kazimierza Przerwy Tetmajera

P1230303

W poniedziałek 16 czerwca 2014 z inicjatywy uczniów realizujących projekt edukacyjny pod hasłem „Historia Zimowych Igrzysk Olimpijskich”, odbyło się spotkanie z dwoma polskimi olimpijczykami. Na zaproszenie uczniów i nauczyciela odpowiedzialnego za pomoc w realizacji projektu pana Pawła Gila, pojawili się z pochodnią olimpijską: panczenista Paweł Zygmunt, 4 – krotny uczestnik igrzysk oraz legendarny bramkarz polskiej drużyny narodowej w hokeju na lodzie Gabriel Samolej, 3 – krotny uczestnik igrzysk olimpijskich. Po krótkiej prezentacji uczniów, dotyczącej historii nowożytnych igrzysk olimpijskich i prezentacji sylwetek gości, członek i działacz PKOL Paweł Zygmunt, sięgając do korzeni olimpizmu przybliżył uczniom pojęcia olimpiady i czasu igrzysk. Przypomniał również znaczenie  przysięgi olimpijskiej, symboli w postaci kół olimpijskich i ognia olimpijskiego. Następnie obaj goście odpowiadali na pytania uczniów związane z ich karierą sportową, startami w igrzyskach oraz o trudnych chwilach swojej sportowej przygody, w których przeżywali załamanie i kryzys. W ostatniej części spotkania wyróżnieni zostali aktywni uczniowie,  którzy w czasie swojego 3 letniego pobytu w gimnazjum stali się swoistymi „olimpionikami” i z rąk honorowych gości otrzymali pamiątkowe albumy olimpijskie z dedykacjami i autografami olimpijczyków, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Na pamiątkę tego spotkania przebiegającego pod hasłem „Kalos – Kaghatos” na ręce pani dyrektor goście przekazali również album z pamiątkowym wpisem.

P1230274

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Wielkanocny projekt

Wielkanocny Projekt Edukacyjny Klas III

Niektóre dziewczyny z klas III, pod dowództwem nauczycielki języka niemieckiego, w ramach projektu gimnazjalnego zorganizowały konkurs na najpiękniejszy bukiet wielkanocny, ale przede wszystkim na  wiosenną sałatkę. Obowiązkowym składnikiem  były jajka. Poszczególne klasy przygotowały świetne, różnorodne  sałatki pełne kolorowych, bogatych w witaminy, makro i mikroelementy warzywa, będące niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Była to kolejna forma promocji zdrowego żywienia w naszej szkole, kolejny krok do przodu. Po rozmowie ze znajomymi ustaliłem, że właśnie takie akcje są motywacją dla nich, ale i także dla mnie do prawidłowego odżywiania. Odstawmy na bok wszelakie Fast food-y, zastąpmy je owocami, warzywami.  Zamiast coca-coli pijmy wodę i naturalne soki. To nie jest trudne, wystarczy chcieć i poczuć odpowiedzialność za własne zdrowie, za własną przyszłość. Bo przyszłość możemy odnaleźć także w odżywianiu.

Jak na każdym konkursie było i Jury, które oceniało przygotowane bukiety i sałatki. Nikt bowiem nie został pokrzywdzony, za każde staranie była nagroda. Co prawda do końca roku szkolnego nie pozostało wiele czasu. Mam nadzieję, że będzie więcej podobnych akcji. Myślę, że będzie można także wspomnieć o regularności spożywanych posiłków, co wśród młodzieży jest bardzo trudne.

Michał kl. II B

kn5

Przed Świętami Wielkanocnymi zorganizowaliśmy prezentację projektu „Wielkanoc w krajach niemieckojęzycznych”. Grupa uczniów klas trzecich zaprezentowała tradycje i zwyczaje wielkanocne w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Dziewczyny z klasy 3A przygotowały kosz z zielonymi warzywami i częstowały szkolną brać tymi smakołykami, aby wszyscy byli zdrowi i mądrzy… W tradycji wielkanocnej krajów niemieckojęzycznych jest bowiem zwyczaj jedzenia czegoś zielonego w Wielki Czwartek, aby nie być przez cały następny rok głupim:). Sądząc po apetycie na zieleninę naszych uczniów, wszyscy będą błyszczeć mądrością. Przynajmniej do następnej Wielkanocy. Oprócz tego rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy bukiet wielkanocny i najpyszniejszą oraz najzdrowszą sałatkę wielkanocną. Każda sałatka musiała obowiązkowo zawierać typowo wielkanocny składnik czyli jajko.Uczniowie spisali się na medal. Klasa 3 A przygotowała dodatkowo sok z zielonej pietruszki, który cieszył się niezwykłym powodzeniem. Wszystko było pyszne i zdrowe. Uczniowie i nauczyciele pałaszowali wszystkie sałatki z wielkim apetytem. Gott sei Dank, oszczędzili bukiety wielkanocne!

zielone warzywa

kn6   kn10

kn9

kn7

 

Smacznego!

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

A teraz pływamy!

Wraz z wiosną zaczynamy wiosenne porządki! Na razie porządki z umiejętnością pływania. W Nowym Targu w nowo otwartej pływalni trzydziestu uczniów naszego gimnazjum z klas pierwszych i drugich bierze udział w nauce pływania. To siedem 1,5 godzinnych spotkań w kwietniu, maju i czerwcu finansowanych przez Urząd Gminy Nowy Targ (zajęcia z instruktorem oraz dojazd na zajęcia). To na razie początek – basen na pewno będzie częstym celem naszych wyjazdów ze szkoły.

P1220689

 

P1220691

 

P1220679

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Ferie za nami…

P1220401

Minęły ferie zimowe, w czasie których śniegu było niewiele, ale dla nas nie było żadnych przeszkód! Grupa narciarzy i snowboardzistów z naszego  gimnazjum (20 osób) spotykała się dwa razy w tygodniu, aby doskonalić technikę pod okiem instruktora i opiekunów-nauczycieli wf. Zajęcia odbywały się na stoku Zadział w Nowym Targu (z którego jest niesamowity widok na Tatry i Nowy Targ!) w godz. 17.00-19.00. Jeśli pogoda dopisze zajęcia będą kontynuowane w soboty.

P1220417

P1220434 - Kopia

P1220415

A teraz jedziemy w stronę Księżyca!!!

Kategorie Bez kategorii | Komentarzy: 8