Kolejne dodatkowe zadanie zrealizowane!

W pierwszej edycji programu „WF z klasą” postanowiliśmy zorganizować rajd rowerowy wspólnie z zaprzyjaźnioną szkołą oraz rodzicami uczniów – LAS. Pomysł ten oraz cała wyprawa tak bardzo spodobały się naszym uczniom, że i w tym roku zorganizowaliśmy Wielki Rajd Rowerow, tym razem nie jako Lokalną Akcję Sportową, ale jako kolejne dodatkowe zadanie podjęte przez nauczycieli naszej szkoły, rodziców oraz księdza Piotra Siwko, przedstawiciela Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żyrzynie, za co serdecznie dziękujemy.

Sprawozdanie WF z klasą – II edycja, semestr II

Od września nasza szkoła uczestniczy w II edycji akcji „ WF z klasą”.
Działania podjęte w II semestrze:

Mistrzostwa Szkoły w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

Dnia 27.03.15r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięło udział 7 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców. Oczywiście podium w kategorii dziewcząt zajęły nasze mistrzynie. Medale za turniej wręczono na Festynie Zdrowotnym. Cenimy ich zaangażowanie i poświęcenie, doceniamy silny charakter i sportową walkę o to, aby nasi uczniowie zawsze byli na podium. Dziękujemy Wam za to i życzymy wielu kolejnych sukcesów sportowych.

II Gminny Turniej Warcabowy

20 kwietnia w Szkole Podstawowej w Żyrzynie odbył się II Gminny Turniej Warcabowy zorganizowany przez wychowawców świetlicy, panie Elżbietę Kałkowską, Ewę Niezgodę, Elżbietę Wrzos. Rozgrywki finałowe przeprowadzono w dwóch kategoriach.
Kategoria klas I – III i przedstawiciele klas IV – VI stoczyli piękną batalię o najlepsze miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania oraz drobne upominki. Zwycięzcy – dyplomy i nagrody rzeczowe.

Uśmiech i zdrowie – festyn zdrowotny

Dnia 22.04.2015 roku w Szkole Podstawowej w Żyrzynie odbył się Festyn Zdrowotny pod nazwą „ Uśmiech i zdrowie”. Celem festynu było:

- poznawanie znaczenia ruchu i ćwiczeń fizycznych dla prawidłowego rozwoju
- nabywanie umiejętności dbania o swoje zdrowie
- kształtowanie aktywnej postawy wobec zdrowia swojego i innych
- uwrażliwienie na zdrowotne potrzeby swoje i innych
- kształtowanie pożądanych nawyków i zachowań zdrowotnych
- poszerzenie wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy
- uświadomienie uczniom potrzeb aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie
- promowanie aktywnego wypoczynku
- profilaktyka uzależnień.

 Pierwsza pomoc – ćwiczenia

Życie często nas zaskakuje. Jeśli zdarzy się jakiś wypadek, to najważniejsze jest zachowanie zimnej krwi i udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Musimy nie dać się ponieść panice, zapanować nad sobą i nad całą sytuacją. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy wiemy jak możemy pomóc, gdy wiemy, co należy zrobić w danej chwili. Prawdopodobieństwo zrobienia komuś krzywdy jest bardzo małe nawet wtedy, gdy przeprowadzicie masaż serca i sztuczne oddychanie bez potrzeby. Znacznie bardziej szkodliwe jest niepodjęcie działań.

Turniej sportowy – SKO

23 kwietnia odbył się w naszej szkole Turniej Sportowy pod patronatem opiekunów SKO
„ Bądź mądry – oszczędzaj”. Celem festynu było utrwalenie wiadomości związanych z oszczędzaniem i gospodarnością. Uczniowie musieli wykazać się pomysłowością, zaradnością oraz włożyć nie mały wysiłek fizyczny aby osiągnąć cel i zdobyć cenne punkty.

Mini Piłka Nożna – dziewczęta

Dnia 7.05.2015 roku w Szkole Podstawowej w Żyrzynie odbyły się Mistrzostwa Gminy i Mistrzostwa Międzygminne w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział zespoły ze SP w Żyrzynie, SP w Skrudkach, SP w Baranowie. W sumie w zawodach wzięło udział 36 zawodniczek.

 Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Nożnej Chłopców

Dnia 12.05.2015 roku w Szkole Podstawowej w Żyrzynie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Nożnej Chłopców. W zawodach wzięły udział zespoły ze SP w Żyrzynie, SP w Skrudkach, SP w Osinach. W sumie w zawodach wzięło udział 36 zawodników.

Mistrzostwa Międzygminne w Mini Piłce Nożnej Chłopców

Dnia 14.05.2015 roku w Szkole Podstawowej w Żyrzynie odbyły się Mistrzostwa Międzygminne w Mini Piłce Nożnej Chłopców. W zawodach wzięły udział zespoły ze SP w Baranowie, SP w Skrudkach, SP w Kurowie, SP w Markuszowie. W sumie w zawodach wzięło udział 48 zawodników.

LAS -  WIELKI RODZINNY PIKNIK – ŻYRZYN 2015

W tym roku głównym celem Lokalnej Akcji Sportowej (LAS) było zachęcenie uczniów i ich rodzin do wspólnego, aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie natury. Całość podzielono na trzy części. Pierwsza część przebiegała pod hasłem „Z Rodziną przez Polskę i Europę”, druga „Wielki, rodzinny piknik” i trzecia „Na sportowo” poświęcona zabawnym konkurencjom sportowym, zakończona rozgrywkami piłkarskimi na szkolnym ORLIKU. Na szczęście pogoda dopisała, goście byli zadowoleni, a dzieci zachwycone taką formą zajęć na terenie SP w Żyrzynie.

Rajd rowerowy

Musimy przyznać, że rajd rowerowy – zadanie podjęte w pierwszej edycji WF z klasą (rok szkolny 2013/2014) tak spodobało się naszym uczniom, że w ostatnim tygodniu czerwca zorganizujemy drugą imprezę tego typu. Prawdopodobnie zostanie ona na stałe wpisana do szkolnego harmonogramu wydarzeń sportowych, co bardzo nas cieszy i inspiruje.

LAS

WIELKI RODZINNY PIKNIK – ŻYRZYN 2015

W tym roku głównym celem Lokalnej Akcji Sportowej było zachęcenie uczniów i ich rodzin do wspólnego, aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie natury. Całość podzielono na trzy części. Pierwsza część przbiegała pod hasłem „Z Rodziną przez Polskę i Europę”, druga „Wielki, rodzinny piknik” i trzecia „Na sportowo” poświęcona zabawnym konkurencjom sportowym,  zakończona rozgrywkami piłkarskimi na szkolnym ORLIKU.

1. Z Rodziną przez Polskę i Europę

2. Wielki, rodzinny piknik

3. Rozgrywki sportowe

Medale dla najlepszych

Na Festynie Zdrowotnym wręczono medale uczniom osiągającym najlepsze wyniki sportowe w naszej szkole. Cenimy ich zaangażowanie i poświęcenie, doceniamy silny charakter i sportową rywalizację. Dziękujemy Wam za to i życzymy wielu kolejnych sukcesów sportowych.

SKO – turniej sportowy

23 kwietnia odbył się w naszej szkole Turniej Sportowy pod patronatem opiekunów SKO
„ Bądź mądry – oszczędzaj”. Celem festynu było utrwalenie wiadomości związanych z oszczędzaniem i gospodarnością. Uczniowie musieli wykazać się pomysłowością, zaradnością oraz włożyć nie mały wysiłek fizyczny aby osiągnąć cel i zdobyć cenne punkty. Gratulujemy zwycięzcom.

 

Mam Talent!

Tradycyjnie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się w naszej szkole wielki festyn promujący zdolności i zainteresowania uczniów. Talenty taneczne i wokalne zdominowały imprezę. Wielu uczniów zaprezentowało swoje zdolności plastyczne, muzyczne i sportowe.

Nasze mistrzynie!

21 stycznia 2015 roku odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt – „trójek” w Opolu Lubelskim.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że nasze zawodniczki zajęły I miejsce i zdobyły złoty puchar! A oto nazwiska naszych utalentowanych uczennic: Przewłoka Dominika, Wawer Aleksandra, Wąsik Weronika, Molenda Oliwia, Kłak Magdalena. Dziewczęta do zawodów przygotowały panie: Marlena Maciąg i Agata Adach. Gratulujemy sukcesu!

Gratulujemy naszym siatkarkom!

Dnia 12.01.2015 roku odbyły się w Kurowie Międzygminne Mistrzostwa w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt „trójek” i „czwórek”. Dziewczęta z klas V – „trójki” zdobyły I miejsce, a dziewczęta z klas VI – „czwórki” zajęły II miejsce. Oba zespoły zakwalifikowały się do Mistrzostw Powiatu.

Dnia 14.01.2015 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Puławach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Siatkowej. Dziewczęta z klas V – „trójki” zajęły I miejsce i zakwalifikowały się do Mistrzostw Rejonu. Gratulujemy sukcesu! Brawo!