Powitanie wiosny

20 marca w naszej szkole odbył się konkurs Mam Talent zorganizowany przez SU-uczniowie z klas 0 – III SP mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne i plastyczne. Dzieci z klas IV – VI wcieliły się w tym dniu w rolę nauczycieli, próbując poprowadzić ciekawe zajęcia. Nie zazdrościmy polonistce, która musiała aż trzykrotnie pisać dyktanda. :) Młodzież gimnazjalna tego dnia miała dzień bez mundurka, przychodziła ubrana na kolorowo.

Anita, Karolina, Angelika i Tomek

Dzień Kobiet!

 Dzień Kobiet!

10 marca 2014 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Mężczyźni już od godziny 8:00 zaczęli z okazji tego święta wręczać Paniom oraz koleżankom z klasy wiosenne kwiaty: żonkile, tulipany, pierwiosnki. W tym dniu młodzież z klasy I gimnazjum pod opieką Pani Iwony Bugajskiej-Bigos przygotowała okolicznościowy apel. Miał on formę programu telewizyjnego. Były informacje ze świata, prognoza pogody oraz rozśmieszający publiczność pokaz mody. Chór męski z klasy I gimnazjum  zaśpiewał wszystkim Paniom piosenkę Edwina Collinsa „A girl like you”. Potem złożyliśmy serdeczne życzenia wszystkim Nauczycielkom i odśpiewaliśmy „Sto lat”.

Tomek

thumb[1]  thumb[1]

Felieton

Szkoła życia

Czym jest szkoła w naszym życiu? Czy nauka jest ważna? Gdybyśmy zapytali wybranego ucznia, z naszej czy z innej szkoły, z pewnością nie usłyszelibyśmy wiele pozytywnych odpowiedzi. Powszechnie wiadomo, że nauka jest potrzebna, by dalej się rozwijać. Niestety nie wszyscy to czynią. Niektórzy całkowicie ignorują uczenie się i uważają je za niepotrzebne. Pomyślmy czasem o nauczycielach, oni też nie mają z nami lekko. Trudno jest opanować dwudziestu czy więcej gadających uczniów.

Choć czasem narzekamy na szkołę, to wiedzmy, że nauka w przyszłości to nasz klucz do kariery. Nam, młodym, wydaje się, że bez wykształcenia dostaniemy dobrą pracę i osiągniemy sukces. Jednak to nie jest takie łatwe, bo aby myśleć o karierze życiowej, trzeba najpierw skończyć dobrą szkołę. Niekiedy odnosimy też wrażenie, że nauka w szkole to tylko nudy i stracony czas. Sporadycznie tak bywa, ale przebywanie w szkole to również rozwijanie swoich zainteresowań, nowe przyjaźnie, spotkania ze znajomymi oraz wiele zabawnych sytuacji. Jedną z nich przywołam, bo do dziś wywołuje mój uśmiech.

Nauczycielka często nam powtarzała: „Róbcie zawsze przeciwnie do tego, co zamierzacie, a wtedy będzie dobrze’’. Tydzień później dwaj koledzy zgłosili nieprzygotowanie  do lekcji, a gdy pani zapytała ich o powód takiego stanu rzeczy, odpowiedzieli: „Chcieliśmy wziąć podręczniki, ale zastosowaliśmy się do pani wskazówek”.  Przez chwilę było wesoło, jednak i tak musieliśmy się wziąć do pracy.

Angelika

Postaw na prawa dziecka

         POSTAW NA PRAWA DZIECKA

   4 marca., na piątej godzinie lekcyjnej, w naszej szkole odbył się teleturniej: ,,Postaw na prawa dziecka” zorganizowany przez uczniów Samorządu Uczniowskiego pod bacznym okiem opiekunów: Pani Barbary Obłończyk i Pana Grzegorza Dadała.

Konkurs miał formę popularnego teleturnieju telewizyjnego ,,Postaw na milion”. Każda klasa od IV SP do III gimnazjum, mogła zgłosić do udziału w nim swoje trzy lub czteroosobowe grupy. Uczniowie po powitaniu przez prowadzącą – Monikę Bigos, która doskonale wcieliła się w swoją rolę – zajęli swoje miejsca przy odpowiednio przygotowanych stolikach. Następnie uczestnicy i zgromadzona publiczność zostali zapoznani z obowiązującymi zasadami. Konkurs składał się bowiem z 7 rund (pytań,)  na które uczestnicy w ciągu jednej minuty odpowiadali, przez położenie ,,żetonów” na odpowiednią ich zdaniem odpowiedź. Warto zaznaczyć, że podczas trwania teleturnieju ilość możliwych odpowiedzi do wyboru się zmniejszała, a jedno z pól musiało pozostać puste. ,,Żetony”, które znalazły się na  polu z błędną odpowiedzią były przez sędziów zabierane. Wygrywała drużyna, która zgromadziła najwięcej pieniędzy  i nie brała kredytu.

Nasi koledzy nie zapomnieli o odpowiedniej, wzmagającej emocje, oprawie muzycznej. Zarówno uczestnicy jak i publiczność doskonale się bawili. Dla publiczności przygotowano dwa pytania i – nagrodę – bon na ,,1 bezstresową godzinę”. Niestety, pomimo kilku prób, nikt nie udzielił pełnej poprawnej odpowiedzi.

Pierwsze miejsca i jednakową liczbę punktów zdobyły klasy gimnazjalne: III, IIB, IIA. W nagrodę uczestnicy otrzymali ,, BON NA DZIEŃ BEZSTRESOWY”, czyli dzień bez kartkówek i pytania ( uczestnik mógł również wybrać dzień, w którym z niego skorzysta). Miejsce drugie należało do klasy V która otrzymała ,, BON NA 3 BEZSTRESOWE GODZINY”, ostatnie miejsce na podium nagrodzone ,, BONEM NA 1 BEZSTRESOWĄ GODZINĘ” zajęła klasa IV

Na koniec, organizatorzy pożegnali wszystkich obecnych i zaprosili do udziału w kolejnych konkursach.

Krzysiek

Tłusty czwartek

 

Tłusty czwartek

 

Wczoraj, 27 lutego 2014 roku, Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole „tłusty czwartek”. Od godziny 9:40 przedstawiciele samorządu sprzedawali słodkie pyszności. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły bardzo chętnie kupowali tłustoczwartkowe słodkości, pomagając tym samym uskładać kwotę potrzebną na cel charytatywny. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na pomoc naszym młodszym, chorym kolegom. Przekonaliśmy się, że każdy grosz się liczy.

 Angelika

Dyskoteka karnawałowa

Dyskoteka karnawałowa

18.02.2014r. w naszej szkole odbyła się szkolna dyskoteka karnawałowa. Wspólnie bawiliśmy się od 16.00-19.00. W zabawie uczestniczyły klasy I-III gimnazjum. Nauczyciele czuwali nad naszym bezpieczeństwem w czasie tańców. Tańczyliśmy przy ulubionych przebojach. Rolę DJ-ów pełnili koledzy z klasy III. Po szaleństwach na parkiecie mogliśmy się pokrzepić smacznym jedzeniem, przygotowanym przez mamy.  Trzy godziny upłynęły bardzo szybko. To była bardzo udana impreza!

 Karolina

Walentynki

P2182280

„Walentynki”

W poniedziałek 17 lutego uczniowie naszej szkoły wrzucali do specjalnie przygotowanej skrzynki kartki walentynkowe. Dzień później, 18 stycznia przedstawiciele samorządu uczniowskiego zajęli się segregacją walentynek. Jak się okazało, było to bardzo trudne zadanie, gdyż kartek było mnóstwo. Jednakże uczniowie podołali temu zadaniu i jeszcze tego samego dnia dostarczyli walentynki do adresatów. Podczas wręczania kartek, można było zauważyć uśmiech na twarzach naszych koleżanek i kolegów. Był to wyjątkowo miły dzień.

Anita.